Apie 500 aukšto rango asmenų iš viso pasaulio atvyks į Londoną atiduoti paskutinės pagarbos ilgametei monarchei. Jie prisijungs prie karališkosios šeimos narių ir buvusių bei esamų JK ministrų pirmininkų Vestminsterio abatijoje – istorinėje bažnyčioje, talpinančioje apie 2 000 žmonių – ateinantį pirmadienį 11 val. ryto (13 val. Lietuvos laiku).

JAV prezidentas Joe Bidenas vienas pirmųjų pranešė, kad skris kartu su žmona Jill Biden.

Tikimasi, kad dalyvaus daugumos Sandraugos valstybių vadovai, o Naujosios Zelandijos ministrė pirmininkė Jacinda Ardern sakė, kad jos laukia beveik 24 valandas truksianti kelionė. Jos kolegos iš Kanados ir Australijos Justinas Trudeau ir Anthony Albanese taip pat patvirtino savo dalyvavimą.

Foto: Zuma Press / Scanpix

Taip pat dalyvaus Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas, Vokietijos prezidentas Frankas Walteris Steinmeieris, Italijos prezidentas Sergio Mattarella, Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas ir Brazilijos prezidentas Jairas Bolsonaro, Europos Komisijos vadovė Ursula von der Leyen.

Tarp Europos karališkųjų asmenų, kurie dalyvaus laidotuvėse, yra Ispanijos karalius Pilypas ir jo žmona karalienė Leticija.

Taip pat į Londoną turėtų atvykti Japonijos imperatorius Naruhito. Tai bus jo pirmoji kelionė į užsienį po to, kai 2019 metais įžengė į sostą.

Tačiau nemanoma, kad galės atvykti Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis, kuris, vadovaudamas savo šalies kovai su Rusijos prezidento Vladimiro Putino pajėgomis, vis dėlto surado laiko pasirašyti užuojautų knygoje.

Volodymyras Zelenskis
Foto: AP / Scanpix

Dauningo gatvė pirmadienį atsisakė komentuoti pranešimus, kad į karalienės laidotuves atvykstančių pasaulio lyderių buvo paprašyta skristi komerciniais skrydžiais, o į Vestminsterio abatiją važiuoti autobusais.

Manoma, kad J. Bidenui vis dėlto bus suteiktas išimtinis leidimas važiuoti šarvuotu prezidento automobiliu „The Beast“ („Žvėris“), tačiau kiti lyderiai turės vykti autobusu.

Tuo tarpu Karolis III antradienį pirmą kartą jau kaip karalius atvyko į Šiaurės Airiją.

Naujasis valstybės vadovas šią savaitę lankosi visuose keturiuose Jungtinę Karalystę sudarančiuose kraštuose. Šiaurės Airijoje jis susitiks su politiniais ir religiniais lyderiais.