Ji nustatyta 30 metų vyrui, kuris atvyko į miestą ir kuriam karantino viešbutyje metu pasireiškė ligos simptomai.

Pasak sveikatos apsaugos pareigūno Edwino Tsui, tas vyras atvyko į miestą pirmadienį ir buvo nuvežtas į ligoninę po to, kai pranešė, kad blogai jaučiasi.

Atvykstantieji į Honkongą turi tris dienas praleisti karantine viešbutyje, nes tai yra „nulinio COVIDo“ strategijos dalis, pagal kurią ligos protrūkiai slopinami ribojant keliones ir skelbiant lokalius karantinus.

E. Tsui sakė, kad beždžionių raupais sergantis pacientas neturėjo jokio kontakto su Honkongo gyventojais, susirgimas yra klasifikuojamas kaip įvežtinis atvejis. Pasak jo, rizika, jog Honkongo gyventojai užsikrės, yra „labai maža“.

Didžiąją praėjusio mėnesio dalį pacientas praleido Jungtinėse Valstijose, po to savaitę viešėjo Kanadoje, vėliau išvyko į Filipinus ir galiausiai į Honkongą, sakė pareigūnai.

Sveikatos apsaugos pareigūnų teigimu, savaitę iki hospitalizavimo jam pasireiškė tokie simptomai kaip odos bėrimas, limfmazgių patinimas ir gerklės skausmas.

Honkongas padidins pavojaus lygį dėl beždžionių raupų ir apie tai praneš Pasaulio sveikatos organizacijai bei institucijoms žemyninėje Kinijoje, pranešė pareigūnai.