Rusijoje ketvirtadienį prasidėjo karinės pratybos „Vostok 2022“. „Rusija viešai skelbė, kad jose dalyvaus 50 tūkst. karių, tačiau esama tik nedidelės tikimybės, kad jose aktyviai dalyvaus daugiau kaip 15 tūkst. karinio personalo narių.

Tai atitinka maždaug 20 proc. pajėgų, dalyvavusių paskutinėse „Vostok“ pratybose 2018 m.“ – savo kasdienėje žvalgybos duomenų suvestinėje pareiškė ministerija.

Ministerijos teigimu, Rusijos karinių veiksmų Ukrainoje rezultatai rodo, kad tokiomis pratybomis Maskvai nebepavyksta palaikyti savo kariuomenės pajėgumų vykdyti sudėtingas didelio masto operacijas.

Ministerija apibūdino naujausias Rusijos karines pratybas kaip „kruopščiai surežisuotas“, o jų tikslas yra „padaryti įspūdį Rusijos lyderiams ir tarptautinei auditorijai“.

Rusija ketvirtadienį skelbė pradedanti „didelio masto“ karines pratybas, kuriose dalyvaus kelios Kremliui draugiškos šalys, įskaitant Kiniją.

Planuojama, kad mokymai „Vostok 2022“ vyks iki rugsėjo 7 dienos keliuose poligonuose Rusijos Tolimuosiuose Rytuose ir vandenyse prie šalies rytinės pakrantės.

Tokia žinia nuskambėjo tęsiantis Maskvos ir Vakarų šalių konfrontacijai dėl karo Ukrainoje.

Aktyvusis pratybų etapas prasidėjo ketvirtadienio rytą nuo karo lėktuvų, priešlėktuvinių dalinių manevrų ir išminavimo Japonijos jūroje imitacijų, pranešė Rusijos gynybos ministerija.

„Kovinės aviacijos įgulos turės mokytis perimti oro taikinius... ir iš oro suduoti smūgius antžeminiams taikiniams“, – sakoma ministerijos pranešime.

Ministerija paskelbė nuotraukų, kuriose matyti kylantys ir rikiuote skrendantys kariniai orlaiviai, taip pat manevrus atliekančios oro erdvės gynybos raketų sistemos „Pancir“.

Maskvos duomenimis, pratybose dalyvaus per 50 tūkst. karių ir daugiau nei 5 tūkst. karinės technikos vienetų, įskaitant 140 orlaivių ir 60 laivų.

Tarp mokymuose dalyvaujančių šalių yra kelios Rusijos kaimynės, taip pat Sirija, Indija ir svarbi Maskvos sąjungininkė Kinija.

Panašios pratybos pastarąjį kartą buvo surengtos 2018 metais.

Rugpjūtį patvirtindamas savo dalyvavimą „Vostok 2022“ Pekinas pabrėžė, kad šie bendri manevrai „nesusiję su dabartine tarptautine ir regionine padėtimi“.

Nuo vasario, kai prasidėjo Rusijos invazija į Ukrainą, Maskva mėgina užmegzti glaudesnius ryšius su Afrikos, Pietų Amerikos ir Azijos šalimis – ypač su Kinija.

Rusija reiškė solidarumą su Pekinu per rugpjūtį įvykusį JAV Atstovų Rūmų pirmininkės Nancy Pelosi vizitą demokratiškame Taivane, kurį Kinija laiko savo teritorijos dalimi.

JAV Valstybės departamentas pareiškė, kad nors šiltėjantys Kinijos ir Rusijos ryšiai kelia pavojų pasaulio saugumui, Vašingtonas „nieko neįžiūri“ pratybose „Vostok 2022“.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją