Cituodamas šaltinius okupuotoje teritorijoje, ukrainiečių žurnalistas Andrejus Caplienka skelbia, kad O. Kovaliovas buvo mirtinai subadytas savo paties namuose Hola Prystanės mieste.

„Oleksijus Kovaliovas, turtingas Chersono žemvaldys, į parlamentą pateko su partija „Sluga Narody“ ir invazijos pradžioje nelauktai pasiūlė savo paslaugas okupantams. Jis pasirūpino, kad jo gaminama produkcija į Rusiją būtų tiekiama per Krymą. Jau anksčiau pasikėsinta O. Kovaliovą nužudyti, o partizanai atvirai paskelbė, kad vyras – jų prioritetinis taikinys“, – teigia žurnalistas.

Apie O. Kovaliovo mirtį feisbuke taip pat pranešė Chersono karinės administracijos vadovo patarėjas Serhijus Chlanas.

„Pasirodė informacija, kad buvęs parlamentaras-išdavikas Oleksijus Kovaliovas buvo nužudytas Železnij Port kurorte. Šiuos duomenis reikia patikslinti, bet įdomu tai, kad apie savo „ministro“ mirtį paskelbė ir propagandinė žiniasklaida, nors [informacija] nedelsiant buvo pašalinta“, – teigia S. Chlanas.

S. Chlanas nepatikslino, kurios konkrečios žiniasklaidos priemonės publikavo žinutes apie O. Kovaliovo mirtį. Ryte Chersono srities okupacinė valdžia dar nebuvo pakomentavusi informacijos apie žmogžudystę.

Balandžio 28-ąją partijos „Sluga Narody“ frakcija sustabdė O. Kovaliovo narystę partijoje ir frakcijoje dėl to, kad, frakcijos duomenimis, parlamentaras Chersono srityje bendravo su Rusijos kariais.