JAV geologijos tarnyba (USGS) pranešė, kad 5,7 balo žemės drebėjimas įvyko maždaug už 158 km nuo Laikito kaimo Šiaurės Sulavesio provincijoje. Jos teigimu, drebėjimo židinys buvo maždaug 30 km gylyje po vandeniu.

Indonezijos meteorologijos, klimatologijos ir geofizikos agentūra, kurios skaičiavimais drebėjimo stiprumas buvo 5,9 balo, o židinys glūdėjo 10 km gylyje, teigė, kad mažai tikėtina, jog drebėjimas sukels cunamį.

Daugiau kaip 270 mln. gyventojų turinti Indonezija pasižymi dideliu seisminiu aktyvumu. Ši salų valstybė patenka į vadinamąjį Ramiojo vandenyno „ugnies žiedą“, kur susiduria tektoninės plokštės ir įvyksta daug ugnikalnių išsiveržimų bei žemės drebėjimų.

Vasarį Indonezijos Sumatros salą supurčius 6,2 balo žemės drebėjimui, žuvo mažiausiai 25 žmonės ir dar 460 buvo sužeisti.

2021 metų sausį per 6,2 balo žemės drebėjimą Vakarų Sulavesio provincijoje žuvo mažiausiai 105 ir buvo sužeista dar beveik 6,5 tūkst. žmonių.

2004 metų gruodžio 26-ąją katastrofinis 9,1 balo žemės drebėjimas smogė prie Sumatros salos krantų ir sukėlė milžinišką cunamį, regione pareikalavusį kone 230 tūkst. žmonių gyvybių. Tąsyk Indonezijoje žuvo 170 tūkst. žmonių.