Iki šiol nebuvo jokios oficialios informacijos, ar N. Pelosi kelionės metu užsuks į Taivaną.

Naujienų agentūros AFP žurnalistai pranešė matę Singapūre kortežą, veikiausiai vežusį N. Pelosi. Atstovų Rūmų pirmininkė Singapūre turėtų susitikti su ministru pirmininku ir prezidentu.

Amerikos prekybos rūmai Singapūre vėliau pirmadienį rengia kokteilių priėmimą, kurio svečių sąraše yra ir N. Pelosi pavardė.

Numatyta, kad Atstovų Rūmų pirmininkė taip pat aplankys Malaiziją, Pietų Korėją ir Japoniją. Visgi rengiantis šiai kelionei labiausiai aptarinėtas klausimas buvo galimas jos apsilankymas Taivane.

Pranešimai apie galimą N. Pelosi vizitą į salą papiktino Pekiną ir sukėlė nerimą net Baltuosiuose rūmuose, prezidentui Joe Bidenui bandant sumažinti didžiulę įtampą santykiuose su Kinija.

Pekinas autonominę, demokratiškai valdomą salą laiko savo teritorijos dalimi ir ne kartą sakė, kad kada nors ją susigrąžins, prireikus – jėga. Jis griežtai įspėjo, kad N. Pelosi vizitą laikytų didele provokacija.

Po kelias dienas trukusių intensyvių spėlionių JAV žiniasklaidoje Atstovų Rūmų pirmininkės biuras sekmadienį, kai jos lėktuvas jau buvo pakilęs į orą, pagaliau patvirtino, kad ji vyksta į Aziją.

„Kelionės metu daugiausiai dėmesio bus skiriama abipusiam saugumui, ekonominei partnerystei ir demokratiniam valdymui Indijos ir Ramiojo vandenynų regione“, – sakoma N. Pelosi biuro pranešime.

„Mūsų delegacija surengs aukšto lygio susitikimų, per kuriuos aptarsime, kaip galėtume toliau plėtoti mūsų bendrus interesus ir vertybes“, – rašoma jame.

Pranešime apie Taivaną neužsimenama.

Tačiau JAV politikų ir pareigūnų vizitai į Taivaną paprastai laikomi paslaptyje, kol delegacijos atvyksta į salą.

N. Pelosi lydi Atstovų Rūmų Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Gregory Meeksas, taip pat keli Atstovų Rūmų Nuolatinio žvalgybos komiteto ir Atstovų Rūmų Ginkluotųjų pajėgų komiteto nariai.

Tuo metu tūkstančiai Indonezijos ir JAV karių pirmadienį pradėjo dvi savaites truksiančias bendras karines pratybas.

Vašingtonas sakė, kad šios pratybos nėra nukreiptos prieš kurią nors šalį. Tačiau Jungtinės Valstijos ir jų sąjungininkės reiškia susirūpinimą dėl vis agresyvesnių Kinijos veiksmų Ramiajame vandenyne.