Apie kokias suma kalbama sutartyse, pasirašytose su „Korea Aerospace Industries“ ir „Hyundai“ atstovais per ceremoniją Lenkijos sostinėje, nepranešta. „Mes mokomės iš to, kas vyksta Ukrainoje“, – po ceremonijos žurnalistams sakė gynybos ministras Mariuszas Blaszczakas. „Laikas spaudžia, turime apginkluoti Lenkijos kariuomenę“, – pridūrė jis.

Gynybos ministerijos pareigūnai sakė, kad pirmasis iš 48 lengvųjų kovinių naikintuvų FA-50 bus pristatytas kitais metais. Šie orlaiviai kartu su JAV gamybos slaptaisiais lėktuvais F-16 ir galiausiai F-35 turi pakeisti vis dar Lenkijos oro pajėgų naudojamus sovietinius MiG-29.

„Korea Aerospace Industries“ vadovas Ahnas Hyunho sakė, kad bendrovė planuoja laipsniškai perkelti lėktuvų gamybą į Lenkiją. Lenkija taip pat pirks iš pradžių 180 K2 „Black Panther“ tankų, kuriuos gamina „Hyundai Rotem“, o galiausiai įsigis daugiau nei 800 specialaus varianto, pavadinto K2PL, tankų, kurių gamyba Lenkijoje bus pradėta 2026 metais.

Tikimasi, kad šiais metais bus pristatytos 48 haubicos K9, tačiau Lenkijos gynybos ministerija pranešė, kad dar maždaug 600 jų bus pradėta įsigyti 2024 m., o jų gamyba šalyje prasidės 2026 metais. Anksčiau šį mėnesį Lenkija pranešė, kad iš Italijos ginklų bendrovės „Leonardo“ perka 32 AW149 daugiafunkcinius karinius sraigtasparnius už 1,75 mlrd. eurų. Šalis taip pat užsisakė 366 amerikietiškus „Abrams“ tankus ir Europos „žemė-oras“ raketų sistemas. Lenkija praėjusiais metais užbaigė susitarimą pirkti 32 karo lėktuvus F-35 ir turi maždaug 50 naikintuvų F-16.