„Daugybė šio karo dienų įrodė, kad Didžiosios Britanijos parama Ukrainai yra tvirta ir ryžtinga. Džiaugiuosi vėl matydamas didį mūsų šalies draugą Borisą Johnsoną Kyjive“, – rašė jis „Telegram“ ir pasidalijo vaizdo įrašu iš lyderių susitikimo prezidentūroje.

„Pone Prezidente, Volodymyrai, gera vėl būti Kyjive“, – savo oficialioje „Twitter“ paskyroje parašė B. Johnsonas.

Premjero biuras tviteryje paskelbė nuotrauką, kurioje matyti, kaip jis, nešinas keliomis knygomis, susitinka su Ukrainos vadovu.

„Mano šiandienos vizitas, vykstant šiam karui, skirtas pasiųsti aiškią ir paprastą žinią Ukrainos žmonėms: Jungtinė Karalystė yra su jumis ir mes būsime su jumis, kol galiausiai nugalėsite“, – sakė B. Johnsonas.

B. Johnsonas, apsilankęs Kyjive su iš anksto neskelbtu vizitu, pareiškė, kad „visi įrodymai“ rodo, jog į Ukrainą įsiveržusios Rusijos pajėgos „patyrė didelių nuostolių“.

Foto: Scanpix

Britų premjeras taip pat pažadėjo toliau teikti karinę pagalbą Ukrainai ir mokyti jos karius naudotis nauja karine įranga. Tačiau jis nesileido į detales apie šią įrangą.

„Esame su jumis, kad suteiktume jums strateginę ištvermę, kurios jums prireiks“, – sakė jis.

Pasak Dauningo gatvės, B. Johnsonas pasiūlė pradėti plataus masto Ukrainos pajėgų mokymo operaciją, per kiekvienas 120 dienų apmokyti iki 10 000 karių ir „pakeisti karo pusiausvyrą“.

B. Johnsono vizitas įvyko kitą dieną po to, kai Ukrainoje viešėjo didžiųjų Europos Sąjungos valstybių vadovai. Praėjus beveik keturiems mėnesiams po Rusijos invazijos pradžios, jie išreiškė paramą Ukrainos siekiui tapti kandidate į ES.

Foto: Scanpix

Anksčiau penktadienį Europos Komisija pasiuntė stiprų solidarumo su Ukraina simbolį, paskelbusi, kad siūlo Bendrijos lyderiams suteikti Ukrainai ir Moldovai kandidačių į ES statusą.

Užsitikrinusi oficialų kandidatės statusą Ukraina galės pradėti veikiausiai ne vienus metus truksiantį stojimo procesą. Gautinį sprendimą dėl kandidatės statuso suteikimo dar turės vienbalsiai patvirtinti Bendrijos šalių lyderiai birželio 23–24 dienomis vyksiančiame viršūnių susitikime.

Balandžio 9 dieną, praėjus dviem savaitėms po to, kai Rusijos kariuomenė buvo išstumta iš Ukrainos sostinės priemiesčių, B. Johnsonas tapo pirmuoju Didžiajam septynetui (G-7) priklausančios šalies vadovu, apsilankiusiu Kyjive.

Jis buvo nufilmuotas kartu su V. Zelenskiu vaikštinėjantis ištuštėjusiomis Kyjivo gatvėmis, o ukrainiečiai palankiai įvertino jo solidarumą, todėl prezidentas pareiškė, kad Britanijos parama Ukrainai „visiems laikams liks istorijoje“.