48 metų Teksaso gyventojas praėjusį savaitgalį pabėgo iš Ramiojo vandenyno pakrantėje esančios Puerto Valjartos ligoninės, nors medikai nurodė, kad jis turėtų būti ištirtas dėl beždžionių raupų ir laikomas izoliuotas, sakoma valstijos sveikatos departamento pranešime.

Pasak pranešimo, į ligoninę atvykusį pacientą vargino „kosulys, šaltkrėtis, raumenų skausmas, ant jo veido, kaklo ir liemens buvo į pustules panašių pažeidimų“.

Pabėgęs iš gydymo įstaigos teksasietis nuvyko į viešbutį, kuriame buvo apsistojęs, ir birželio 4 dieną išskrido iš Puerto Valjartos. Kiek vėliau pareigūnams pavyko nustatyti jo buvimo vietą.

JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centras pirmadienį Meksikos valdžios institucijoms patvirtino, kad pacientas sugrįžo į Jungtines Valstijas, kur atlikus tyrimą buvo patvirtinta, kad jis užsikrėtęs beždžionių raupais.

Prieš atvykdamas į Puerto Valjartą gegužės 27-ąją, šis asmuo gegužės 12-16 dienomis lankėsi Berlyne, o iš ten vyko į Dalasą.

Viešnagės Meksikoje metu jis lankėsi vakarėliuose „Mantamar Beach Club“ kurortiniame Chalisko valstijos mieste.

Sveikatos apsaugos pareigūnai paragino visus asmenis, kurie lankėsi tame klube gegužės 27-birželio 4 dienomis, atidžiai stebėti savo sveikatą.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) trečiadienį pranešė, kad jai žinoma apie daugiau kaip tūkstantį užsikrėtimo beždžionių raupais atvejų šalyse, kuriose ši liga nėra endeminė.