PSO teigimu, 780 atvejų, kurie buvo registruoti nuo gegužės 13 dienos iki ketvirtadienio, nėra visiškai tikslūs dėl ribotos epidemiologinės ir laboratorinės informacijos.

„Labai gali būti, kad kitos šalys nustatys naujų atvejų ir virusas plis“, – pridūrė JT sveikatos agentūra.

Nors užsikrėtusieji yra izoliuojami, paprastai užsikrėtusiesiems hospitalizacijos neprireikia.

PSO duomenimis, iš Europos ir Šiaurės Amerikos šalių, kuriose ši liga nėra endeminė, daugiausia atvejų registruota Jungtinėje Karalystėje (207), Ispanijoje (156), Portugalijoje (138), Kanadoje (59) ir Vokietijoje (57).

Beždžionių raupai

Po keletą atvejų taip pat registruota Argentinoje, Australijoje, Maroke ir Jungtiniuose Arabų Emyratuose.

„Kai kurios šalys praneša apie naujus susirgimo atvejus, kurie nebėra susiję su žinomais anksčiau patvirtintų atvejų kontaktais, o tai rodo, kad kartais nepavyksta nustatyti ligos plitimo grandinės“, – nurodė PSO.

„Nors dabartinis [viruso pavojus] žmonių sveikatai ir plačiajai visuomenei tebėra mažas, pavojus visuomenės sveikatai gali tapti didelis, jei šis virusas pasinaudos galimybe įsitvirtinti ne endeminėse šalyse“, – pranešė organizacija, pateikdama naujausią informaciją apie šios ligos protrūkį.

„PSO [ligos] riziką pasauliniu mastu vertina kaip vidutinę, nes tai pirmas kartas, kai vienu metu pranešama apie daugybę beždžionių raupų atvejų ne endeminėse ir endeminėse šalyse“, – nurodė PSO.