Kaip sekmadienį radijo stočiai „Skai“ sakė migracijos ministras Notis Mitarakis, dabartinę 35 km ilgio tvorą pasienyje ketinama pailginti 80 km. Taip būtų apsaugoti visi regionai, į kuriuos kitu atveju būtų galima patekti pėsčiomis.

Šis pranešimas paskelbtas tvyrant didelei įtampai tarp Atėnų ir Ankaros. Dvi NATO narės nesutaria dėl gamtinių dujų, teritorijų ir daugelio kitų klausimų.

Visai neseniai Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas pareiškė, kad Graikijos ministras pirmininkas Kyriakosas Mitsotakis jam nebeegzistuoja, ir taip nutraukė ant plauko pakibusias derybas.

Dabar Atėnai baiminasi, kad R. T. Erdoganas vėl gali pasinaudoti migrantais kaip spaudimo priemone, kaip tai padarė 2020 metais, kai paskelbė, kad siena su Graikija prie Evroso upės, kuri Turkijoje dar vadinama Meriç, o Bulgarijoje – Maritsa, yra atvira, ir tūkstančiai žmonių patraukė jos link.

Pastaruoju metu gerokai padaugėjo bandymų neteisėtai patekti į šalį: vien tik nuo metų pradžios buvo užkirstas kelias apie 40 tūkst. bandymų kirsti sieną, sekmadienį tam pačiam transliuotojui sakė piliečių apsaugos ministras Takis Theodorikakosas.

Šaltinis
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją