Pulkininkas Sayyadas Khodai sekmadienį buvo motociklais važiuotų užpuolikų nužudytas prie savo namų. Iranas apkaltino „elementus, susijusius su pasauline arogancija“ – šiuo terminu jis vadina Jungtines Vastijas ir Vašingtono sąjungininkes, įskaitant Izraelį. Tai buvo daugiausiai dėmesio sulaukusi žmogžudystė Irane nuo žymiausio branduolinės programos mokslininko Mohseno Fakhrizadeho nužudymo 2020 m. lapkritį.

E. Raisi sakė: „Reikalauju, kad saugumo pareigūnai rimtai persekiotų (žudikus), ir neabejoju, kad už šio didžio kankinio kraują bus atkeršyta“. „Nėra jokių abejonių, kad prie šio nusikaltimo rankas pridėjo pasaulinė arogancija“, – pridūrė jis, pakartodamas tai, ką ankstesnę dieną sakė gvardija.

Islamo revoliucinės gvardijos korpusas – ideologinė Irano kariuomenės dalis – apibūdino S. Khodai kaip „šventovės gynėją“ – taip vadinami tie, kurie Islamo respublikos vardu dirba Sirijoje ar Irake. Iranas išlaiko didelę politinę įtaką abiejose šalyse ir ypač palaiko prezidento Basharo al Assado režimą aršiame Sirijos pilietiniame kare. Valstybinė televizija pažymėjo, kad S. Khodai buvo „žinomas“ Sirijoje, kur Iranas dislokavo „karinius patarėjus“ ir tai pripažįsta.

Penkios kulkos

Oficiali naujienų agentūra IRNA pranešė, kad S. Khodai buvo nužudytas penkiomis kulkomis, kai sekmadienį maždaug 16 val. grįžo namo. Agentūra paskelbė nuotraukas, kuriose matyti vyras, susmukęs ant balto automobilio vairuotojo sėdynės, ant jo mėlynų marškinių apykaklės ir dešinės rankos matyti kraujas. Jis prisisegęs saugos diržu, priekinis keleivio pusės stiklas peršautas.

Naujienų agentūra „Fars“ pranešė, kad nužudymo vietoje apsilankęs valstybės prokuroras nurodė „greitai nustatyti ir suimti šios nusikalstamos veikos autorius“. Gvardija pranešė sulaikiusi kelis „su sionistinio režimo žvalgybos agentūra siejamus banditus“, taip Iranas vadina savo priešą Izraelį. Pareiškime sakoma, kad įtariamieji dalyvavo daugelyje nusikaltimų, įskaitant „plėšimus, grobimus ir vandalizmą“.

S. Khodai nužudytas tuo metu, kai Irano ir pasaulio galybių derybos, kuriomis siekiama atnaujinti 2015 m. nutrūkusį branduolinį susitarimą, nuo kovo yra įstrigusios. Viena didžiausių kliūčių yra Teherano reikalavimas išbraukti Revoliucinę gvardiją iš JAV teroristų sąrašo – Vašingtonas šį prašymą atmeta.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją