Tai pirmasis J. Bideno vizitas į Aziją po to, kai jis tapo prezidentu. Su P. Korėjos lyderiu jis aptarė bendras abiejų valstybių karines pratybas reaguojant į Šiaurės Korėjos keliamą grėsme.

JAV ir P. Korėjos prezidentai pabrėžė abiejų valstybių ryžtą siekti visiško Š. Korėjos branduolinių ginklų atsisakymo.

Jie taip pat išreiškė susirūpinimą COVID-19 protrūkiu Š. Korėjoje ir aptarė galimybes padėti Š. Korėjai kovoje su pandemija.

Prezidentas S. Y. Yoonas sakė, kad parama dėl COVID-19 siūloma vadovaujantis humanitariniais principais, kurie nesusiję su politinėmis ar karinėmis problemomis.

Šeštadienį J. Bidenas lankėsi Seulo kapinėse, kur pagerbė Korėjos kare žuvusius karius, tarp jų ir amerikiečius.

Vienas JAV atstovas teigė, kad J. Bidenas atvyko į P. Korėją ne tik aptarti tvyrančios įtampos su Š. Korėja ir JAV pastangų „nubausti“ Rusiją dėl pradėto karo prieš Ukrainą, bet taip pat ir užmegzti „stiprius, artimus santykius“ su naujuoju P. Korėjos prezidentu, kuris šias pareigas pradėjo eiti prieš mažiau nei dvi savaites.

Penktadienį abiejų valstybių lyderiai lankėsi didelėje „Samsung“ puslaidininkių gamykloje. J. Bidenas pareiškė, kad JAV ir P. Korėjos partnerystė yra taikos, stabilumo ir gerovės garantas bei pabrėžė šios gamyklos svarbą palaikant šiuo metu trapią pasaulinę puslaidininkių tiekimo grandinę.

JAV prezidentas taip pat sveikino „Samsung“ sprendimą statyti naują puslaidininkių gamyklą Teksaso valstijoje, kuri turėtų atsidaryti 2024 m.

Tuo metu Džordžijos valstijoje P. Korėjos automobilių gamintoja „Hyundai“ statys 5,5 mlrd. JAV dolerių vertės elektromobilių ir jų akumuliatorių gamyklą.

Sekmadienį J. Bidenas vyks į Japoniją.

P. Korėja ir Japonija yra strateginės JAV partnerės siekiant sulaikyti Kiniją ir palaikyti laisvą bei atvirą Indijos ir Ramiojo vandenyno regioną.

Anoniminio JAV atstovo teigimu, vizitu po Aziją siekiama pademonstruoti vienybę ir sustiprinti koordinavimą tarp sąjungininkų.