Partijai „Už plėtrą/Už!“ priklausančios ministrės atsistatydinimo praėjusią savaitę pareikalavo dešiniųjų „Nacionalinis susivienijimas“, dėl gegužės 9-osios ir 10-osios įvykių prie paminklo sovietų kariams Pergalės parke, kur leista susiburti Rusijos agresiją palaikantiems žmonėms.

M. Golubeva sakė pirmadienį sužinojusi, kad „nepalaukęs Vidaus reikalų ministerijos analitinės ataskaitos“ premjeras Krišjanis Karinis („Naujoji vienybė“) pasidavė „Nacionalinio susivienijimo“ spaudimui ir nebėra pasirengęs remti jos darbo. Tokiomis sąlygomis ministrė nusprendė grįžti į parlamento deputato vietą.

M. Golubeva taip pat pranešė, kad šiuo metu vyksta derybos dėl tolesnio koalicijos darbo, bet pridūrė nemananti, kad susivienijimas „Už plėtrą/Už!“ reikalaus „Nacionalinio susivienijimo“ ministrų atsistatydinimo norėdamas „numalšinti keršto troškulį“.

Anksčiau „Nacionalinis susivienijimas“ pareiškė, kad jei į partijos nuomonę nebus atsižvelgta, ji atšauks iš vyriausybės savo ministrus.

K. Karinis pirmadienį 12 val. sušaukė neeilinį koalicijos partijų posėdį „Nacionalinio susivienijimo“ reikalavimams aptarti.