Muziejus atnaujintame rajone už Kings Kroso geležinkelio stoties buvo kuriamas ketverius metus ir yra finansuojamas vien iš privačių aukų.

Artimiausiais mėnesiais jame veiks didelė nuotraukų, meno kūrinių ir kostiumų paroda. Lankytojai jau gali susipažinti su bendruomenės istorija Jungtinėje Karalystėje, nuo persirenginėjimo kitos lyties drabužiais karalienės Viktorijos laikais iki šiuolaikinių „Pride“ eitynių.

Tarp pagerbiamų pradininkų yra lenktyninių automobilių vairuotoja Roberta Cowell, laikoma pirmąja britų translyte moterimi, kuriai atlikta lyties keitimo operacija, ir Justinas Fashanu, pirmasis profesionalas futbolininkas, viešai pripažinęs, kad yra gėjus.

J. Fashanu, kuris 1981-aisiais tapo brangiausiu šalies juodaodžiu žaidėju, 1998-aisiais, aštuoneri metai po viešo orientacijos atskleidimo, nusižudė.

Viena muziejaus vadovų Stephanie Stevens sakė, kad „Queer Britain“ yra „nuolatinė vieta, kur galime švęsti tai, kas esame, nuostabius savo indėlius į istoriją ir šviesti šalį, kad ir ji apie tai žinotų“.

„Norime pasiekti visus“, nepriklausomai nuo lyties, seksualumo ar tapatybės, naujienų agentūrai AFP sakė S. Stevens.

„Svarbu turėti tokį muziejų ir jo erdvę, nes kaip iš queer žmonių, iš mūsų labai dažnai tikimasi, kad būsime dėkingi už trupinius nuo stalo“, – pridūrė ji. Queer asmenimis vadinami žmonės, kurie nepatenka į lyties ir seksualumo normas.

Muziejus madingame kvartale, kur kažkada būdavo iškraunamos prekės iš Regento kanalu atplaukusių baržų, yra nemokamas, taip siekiant plačiau skleisti jo žinią.

Pasak S. Stevens, muziejus yra „visiems žmonėms, jaučiantiems, kad jų balsas negirdimas“, ir „žmonėms, niekada negirdėjusiems tų balsų“.

Matomumas

21 metų Elisha Pearce penktadienį, kitą dieną po muziejaus atidarymo, atvyko iš Birmingamo centrinėje Anglijoje ir pamatė kitos lyties drabužiais persirengusių Pirmojo pasaulinio karo karių nuotraukų.

„Nebūčiau pagalvojusi, kad iš tų laikų yra tokių nuotraukų, tad išties svarbu, kad galime suprasti, kaip rutuliojosi mūsų istorija ir kaip pasiekėme dabartinį tašką“, – pridūrė ji.

Kita ekspozicijos dalis skirta LGBTQ+ žmonių sau sukurtoms bendruomenėms.

„To mums šioje šalyje reikėjo daug metų, – sakė kitas lankytojas, Richardas Halsteadas iš Londono. – Tikiuosi, kad tai išties pozityvi pradžia kažkam, kas augs, plėtosis ir taps nuolatine šalies kultūrinio paveldo dalimi.“

59 metų R. Halsteadas išreiškė viltį, kad tai padidins bendruomenės matomumą.