„Nuoširdžiai linkiu Jums sėkmės valstybinėje veikloje, taip pat tvirtos sveikatos ir gerovės“, – sakoma V. Putino sveikinimo telegramoje E. Macronui.

E. Macronas buvo vienas iš nedaugelio Vakarų lyderių, susisiekusių su V. Putinu po to, kai Maskva pradėjo karą prieš Ukrainą, ir praleido valandų valandas telefonu bandydamas derėtis dėl sprendimo.

Tačiau E. Macrono vadovaujama Prancūzija, išlaikydama atvirus diplomatinius kanalus su Maskva, prisijungė prie tarptautinių sankcijų Rusijai, įvestų dėl karo.

E. Macronas pirmosiomis karo savaitėmis nuolat skambindavo V. Putinui, taip pat ir Ukrainos prezidentui V. Zelenskiui ir teigė, kad tokiu būdu bando sustabdyti karą, tačiau paskutiniu metu jų pokalbiai su V. Putinu nutrūko.

Prancūzijos prezidentas prieš savaitę sakė, kad su V. Putinu nekalbėjo nuo tada, kai pranešta apie Rusijos pajėgų vykdytas masines žudynes Ukrainoje.

„Po žudynių, kurias aptikome Bučoje ir kituose miestuose, karas pasisuko kita linkme, todėl nuo to laiko aš daugiau nekalbėjau [su Putinu] tiesiogiai, bet neatmetu, kad tai darysiu ateityje“, – sakė Prancūzijos prezidentas „France 5“ kanalo eteryje.

Pasveikino ir Xi Jinpingas

Kinijos vadovas Xi Jinpingas pirmadienį taip pat pasveikino E. Macroną su perrinkimu antrai kadencijai, prisijungdamas prie pasaulio lyderių sveikinimų.

Xi Jinpingas sakė, kad „norėtų toliau dirbti su prezidentu E. Macronu palaikant diplomatinius santykius, grindžiamus nepriklausomybe, abipusiu supratimu, įžvalgumu ir abipuse nauda“, sakoma valstybinio transliuotojo CCTV pranešime.

Kinijos vadovas pridūrė, kad į Pekino ir Paryžiaus santykius visada žvelgė iš „strateginės ir ilgalaikės perspektyvos“, ir pabrėžė, jog sveikas ir stabilus santykių vystymas tampa vis svarbesnis, pasaulinėje arenoje vykstant „sudėtingiems pokyčiams“.

Daugelis pasaulio lyderių, įskaitant JAV, Europos Sąjungos, Australijos ir Indijos vadovus, taip pat sveikino žinią apie centristo E. Macrono perrinkimą naujai kadencijai.

Visgi šventines praėjusios nakties nuotaikas apkartino faktas, kad šįkart E. Macronas įveikė M. Le Pen mažesniu skirtumu nei per ankstesnę jųdviejų akistatą 2017 metų rinkimuose.

Kreipdamasis į šalininkus prie Eiffelio bokšto, 44 metų prezidentas pažadėjo suvienyti smarkiai susiskaldžiusią šalį.