Lenkijos ministras pirmininkas Mateuszas Morawieckis pirmadienį peikė valandas trunkančius E. Macrono pokalbius telefonu su V. Putinu, kurį jis prilygino Hitleriui, ir teigė, kad nieko tais pokalbiais nebuvo pasiekta.

„Šie pareiškimai yra nepagrįsti ir skandalingi“, – sakė E. Macronas trečiadienio vakarą televizijai TF1, paklaustas apie pastabas, kurios gali pakenkti ES vienybei bloko priešpriešos su Maskva dėl Ukrainos metu.

Jis sakė, kad Lenkijos lyderis priklauso „kraštutinių dešiniųjų partijai“ ir „remia“ jo varžovę Marine Le Pen šį mėnesį vyksiančiuose Prancūzijos prezidento rinkimuose.

„Prisiimu visą atsakomybę už tai, kad prieš kelerius metus Prancūzijos vardu kalbėjau su Rusijos prezidentu, kad būtų išvengta karo ir sukurta nauja taikos architektūra Europoje“, – pridūrė jis.

„Aš dariau tai nuo pat savo kadencijos pradžios“, – sakė jis ir pridūrė: „Aš niekada nebuvau naivus, priešingai nei kiti. Ir niekada nebuvau bendrininkas, priešingai nei kiti“.

E. Macronas siekė atkreipti dėmesį į M. Le Pen ryšius su Rusija, ne kartą pabrėždamas, kad ji paėmė paskolą iš Rusijos banko, kurią jos partija „Nacionalinis sambūris“ vis dar moka.

M. Le Pen stengiasi atsiriboti nuo Maskvos, kurioje lankėsi prieš pastaruosius rinkimus 2017 metais ir susitiko su V. Putinu.

Praeityje ji pasisakė už tai, kad ES atsisakytų sankcijų, įvestų Rusijai po to, kai ši 2014 metais aneksavo Krymą, ir reiškė susižavėjimą V. Putinu.

Taip pat kalbėdama TF1, M. Le Pen paragino Prancūziją atšaukti savo ambasadorių iš Maskvos po žudynių Bučos mieste, kurias, kaip įtariama, vykdė Rusijos kariai.

„Jei tikrai yra įrodymų, turime būti labai griežti“, – sakė ji.

Apklausos rodo, kad M. Le Pen prieš sekmadienį vyksiantį pirmąjį Prancūzijos rinkimų turą sparčiai vejasi E. Macroną.