„Žinoma, tai nėra kas nors, kas gali būti suvokiama kaip palankių sąlygų sukūrimas tęsti derybas“, – žurnalistams sakė Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas.

Delfi primena, kad penktadienio rytą Rusijos mieste Belgorode užsidegė naftos bazė. Tai savo „Telegram“ kanale patvirtino Belgorodo srities gubernatorius Viačeslavas Gladkovas.

„Visos gelbėjimo tarnybos išvažiavo į incidento vietą. Imamasi priemonių gaisrui gesinti. Apie jo priežastis ir nukentėjusiuosius, jei jų yra, pranešiu vėliau“, - parašė jis. Rusijos Belgorodo sritis ribojasi su Ukrainos Charkivo sritimi.

V. Gladkovas apkaltino Ukrainą įsiveržus į jų teritoriją.

„Gaisras naftos bazėje kilo dėl smūgio iš dviejų Ukrainos ginkluotųjų pajėgų sraigtasparnių, kurie įskrido į Rusijos teritoriją nedideliame aukštyje. Aukų nėra“, – parašė jis.

Ukrainos pareigūnai kol kas nepateikė komentarų apie įvykius Belgorode.


Kiek vėliau penktadienį pranešta, kad Belgorode be naftos bazės nukentėjo ir spaustuvė. Jos direktorė tvirtina, kad pastatas per Ukrainos pajėgų surengtą antskrydį smarkiai apgadintas. Spaustuvė įsikūrusi visai kitame miesto gale, nei naftos bazės.

„5.30 val. ryto nugriaudėjo sprogimas. Paskui paskambino savininkas ir pranešė apie antskrydį, sakė, kad apgadintas pastatas. Nukentėjo biuras. Spaustuvės teritorijoje guli raketos liekanos“, – „Interfax“ sakė direktorė.

Jei paaiškės, kad ataką surengė ukrainiečiai, tai bus pirmasis kartas nuo karo pradžios, kai Ukrainos pajėgos dėl antskrydžio kirto sieną su Rusija, ir bus interpretuojama kaip didelis Maskvos pažeminimas, rašo „Sky News“.

Net neabejojama, kad incidento simbolinė svarba Ukrainoje taps savotiška proga švęsti.

Ekspertai reiškia nuostabą dėl Rusijos prezidento Vladimiro Putino pajėgų nesugebėjimo kare pasiekti dominavimo ore, kai kurie netgi tikina, kad ši ataka – pirmasis antskrydis Rusijos teritorijoje nuo pat Antrojo pasaulinio karo.

Kaip rašo BBC korespondentas Jonathanas Beale'as, ukrainiečių sraigtasparnių pilotai turi nemenką patirtį skristi nedideliame aukštyje, bet dideliu greičiu taip, kad jų neaptiktų radarai ir oro gynybos sistemos.

Būtent tokius manevrus ne vienus metus jiems teko atlikinėti Ukrainos rytuose esančiame Donbase.

„Man teko įsitikinti Ukrainos karo pilotų sugebėjimais 2018-aisiais: sraigtasparnis tada skrido vos per kelis metrus nuo medžių viršūnių ir telefono stulpų. Jei gauti pranešimai teisingi, tenka pasakyti štai ką: kad skristų naktį Rusijos teritorija ir atakuotų priešo degalų sandėlį, be orlaivio valdymo įgūdžių, pilotas turi pasižymėti ypatinga narsa“, – rašo J. Beale'as.

Pasak jo, žemai skrendančiam sraigtasparniui pavojų kelia trumpojo nuotolio oro gynybos sistemos. Skrendant naktį ši rizika gali būti mažesnė, bet tikimybė atsitrenkti į kokį nors objektą padidėja.

„Ši pavienė ataka kovos eigos dramatiškai nepakoreguos, bet ji įrodė, kad Ukraina sugebėjo išlaikyti oro pajėgų veiksmingumą, ir gerokai pakylėjo ukrainiečių karių moralę“, – mano BBC korespondentas.

UNIAN primena, kad prieš keletą dienų šaudmenų sandėlyje Belgorodo srityje nugriaudėjo galingas sprogimas. Kaip teigė Rusijos pareigūnai, jo priežastis – saugumo taisyklių pažeidimas.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (26)