Savo kalboje, kuri buvo paskelbta naktį iš ketvirtadienio į penktadienį, Ukrainos prezidentas pabrėžė, kad ilgas gyvenimas yra geriau už bet kokius pinigus – jis sakė turįs informacijos apie užsienio samdinių dalyvavimą Rusijos Federacijos ginkluotosiose pajėgose, kurios įsiveržė į Ukrainą, ir įspėjo juos „dėl blogiausio sprendimo gyvenime“.

V. Zelenskis pabrėžė, kad ukrainiečiai savo žemę gina nuo vienos didžiausių armijų pasaulyje, kuri kasdien vis mažėja. Tačiau, jis pabrėžė, kad Rusijos ginkluotosios pajėgos vis dar turi didelius pajėgumus, technikos ir atsargų.

„Turime informacijos, kad Rusijos kariuomenė verbuoja samdinius iš kitų šalių. Jie bando į karo tarnybą įvilioti daugiau jaunų žmonių. Jūs ir aš žinome, kad tai jiems nepadės. Taigi dabar įspėju visus, kurie bandys prisijungti prie okupantų karinės tarnybos Ukrainos žemėje: tai bus blogiausias sprendimas jūsų gyvenime. Ilgas gyvenimas yra geriau nei pinigai, kurie jums siūlomi už trumpą“, – perspėjo V. Zelenskis.

Anot jo, Ukrainos gynėjai ir toliau laiko visas pagrindines sritis fronte.

„Ir jie reaguoja į kiekvieną išpuolį prieš mūsų taikius miestus, mūsų žmones. Daugiau rusų šauktinių pateko į nelaisvę, tarp jų yra ir tokių, kurie atsisako grįžti į Rusiją. Ir yra daug tokių, kurių Rusijoje net neprisimena, net nebando jų išsivežti. Net yra tokių, kurie namuose jau yra palaidoti, nors jie yra gyvi, bet nelaisvėje“, – sakė šalies vadovas.

„Mums nereikia 13 tūkst. ir daugiau žuvusių rusų kareivių“

Ukrainos prezidentas rusų kalba paragino visus rusus apie tai kalbėti.

„Kiekviena mama, žinanti, kad jos sūnus buvo išsiųstas į karą prieš Ukrainą, turėtų pasitikrinti, kur yra jos sūnus. O ypač tos, kurios negali susisiekti su savo vaikais, kurioms buvo pasakyta, kad jų vaikai mirė, bet joms negrąžino kūnų. Yra telefono numerių, kuriais galima susisiekti ir išsiaiškinti, kas iš tikrųjų vyksta su jūsų vaikais. Mes neplanavome paimti tūkstančių belaisvių. Mums nereikia 13 tūkstančių ir daugiau žuvusių rusų kareivių. Nenorėjome šito karo. Norime tik taikos. Ir mes norime, kad jūs savo vaikus mylėtumėte labiau nei bijote savo valdžios“, – į Rusijos Federacijos piliečius kreipėsi V. Zelenskis.

Jis pažymėjo, kad rusai nežinojo, kas jų lauks Ukrainoje po vasario 24-osios ir kaip ukrainiečiai ruošiasi sutikti okupantų smūgius, tačiau tuo pačiu pabrėžė, kad dabar ne laikas atskleisti su Rusija vykstančių Ukrainos derybų taktiką.

„Ne laikas atskleisti mūsų derybų taktiką. Derybos dėl taikos, suvereniteto, mūsų valstybės teritorinio vientisumo, mūsų valios. Dirbame daugiau tyliai nei televizijoje, radijuje ar feisbuke. Manau, kad tai yra teisinga“, – pabrėžė V. Zelenskis.

Jis taip pat pažymėjo, kad neatskleis JAV paramos paketo, kurį vakar paskelbė Joe Bidenas, detalių.

„Negaliu pasakyti visų šio paramos paketo ir kitų detalių. Nes tokia yra mūsų taktika. Mūsų gynyba. Kai priešas nežino, ko iš mūsų tikėtis. Kaip nežinojo, ko tikėtis po vasario 24-osios. Jie nežinojo, ką mes turime apsaugai ir kaip ruošiamės sutikti smūgį“, – sakė Ukrainos vadovas.

Anot jo, įsibrovėliai manė, kad vyksta į tokią pačią Ukrainą kaip 2014–2015 m.

„Kurią jie padarė korumpuotą ir kurios nebijojo. O mes esame kitokie. Ir tai mums leidžia jau 22 dienas gintis nuo didelio masto smūgioų Viskas, ką mes padarėme per kelerius metus. Dėl mūsų gynybos. Dėl mūsų taktikos. Dėl gynybos taktikos, kurios negalima atskleisti, kol vyksta karas“, – sakė V. Zelenskis.

„Jaučiu, kad vis daugiau žmonių pradeda mus suprasti“

Savo kalboje Ukrainos vadovas taip pat prisiminė savo pasisakymą Vokietijos parlamente ir pažymėjo, kad keičiasi vokiečių požiūris į bendradarbiavimą su Rusija.

„Matome, kaip Vokietija ieško naujo kelio. Matome, kaip nuoširdžiai dauguma vokiečių pasisako už senosios politikos peržiūrą“, – pabrėžė jis.

Prezidentas patikino, kad tokias kalbas parlamentuose, taip pat ir valstybių partnerių aikštėse jis tęs „kiek reikės karui sustabdyti“.

„Jaučiu, kad vis daugiau žmonių pradeda mus suprasti. Europoje, pasaulyje, įvairiose šalyse. Ir tai mums suteikia vis daugiau paramos. Tos, kurios mes taip ilgai prašėme“, – sakė V. Zelenskis.

Ukrainos vadovas taip pat užsiminė apie pokalbį su Prancūzijos prezidentu Emmanueliu Macronu, kuriuo buvo siekiama sustiprinti Ukrainos gynybą ir koordinuoti bendrus žingsnius siekiant taikos. Jis atskirai išreiškė padėką JAV prezidentui Joe Bidenui „už naują ir veiksmingą paramą mūsų valstybei“.