Tekstą skelbia Rusijos valstybinė naujienų agentūra „RIA Novosti“.

Kreipimesi į V. Zelenskį jam patariama įsiklausyti ne į kitus, o būtent į V. Janukovyčiaus žodžius.

„Labai gerai suprantu, kad turite daug „patarėjų“, bet tik jūs asmeniškai esate atsakingas už tai, kad tas kraujo praliejimas liautųsi ir būtų pasiektas taikus sprendimas“, – „RIA Novosti“ citavo Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui artimą eksprezidentą.

Pats V. Janukovyčius patikino, kad savo šaliai padėti niekaip negali – „tik malda“.

Pirmadienį skelbta, kad V. Janukovyčiaus lėktuvas leidosi Minske.

Dar praėjusią savaitę Ukrainos žiniasklaidoje pasirodė pranešimų, kad dėl valstybės išdavystės teisiamas buvęs Ukrainos prezidentas V. Janukovyčius Minske galimai ruošiamas specialiajai operacijai. Apie tai skelbė leidinys „Ukrainskaja pravda“ (UP), remdamasis šaltiniais Ukrainos žvalgyboje.

Pranešta, kad, remiantis vienu iš galimų scenarijų, jį bus ten bandoma paskelbti „Ukrainos prezidentu“.

„Gauta informacija leidžia daryti išvadą, Kremlius ruošiasi kažkokiai informacinei operacijai arba akcijai, kaip buvusį prezidentą Janukovyčių sugrąžinti į Ukrainą, arba artimiausiu metu ruošia kreipimąsi jo vardu į Ukrainos žmones“, – rašo UP.

Ukrainoje V. Janukovyčiaus pavardė mirga ne viename tyrime, jis jau buvo nuteistas dėl valstybės išdavimo 13 metų laisvės atėmimo.

V. Janukovyčiui ir jo sūnui tebėra taikomos Europos Sąjungos sankcijos – turto įšaldymas.

V. Janukovyčiui – taip pat ir jo sūnui Oleksandrui – ES taiko sankcijas nuo 2014 metų dėl valstybės lėšų pasisavinimo prieš pat netenkant prezidento pareigų po masinių protestų.

„Ukrainos neteisėto turto išeikvojimo sankcijų režimas galioja iki 2022 metų kovo 6 dienos ir gali būti peržiūrimas kiekvienais metais“, – praėjusiais metais sakė ES atstovas Peteris Stano.

Ukrainoje 2013 metų pabaigoje kilo dideli protestai dėl to, kad V. Janukovyčius atsisakė pasirašyti asociacijos sutartį su ES, o 2014 metų pradžioje pabėgo į Rusiją, kai nebesugebėjo smurtu numalšinti masinių demonstracijų Kijeve.

Krizė sukėlė nesutarimus tarp Rusijos ir Vakarų po to, kai Maskva aneksavo Krymo pusiasalį ir buvo apkaltinta kurstant karą Ukrainos rytuose, per kurį žuvo daugiau nei 13 tūkst. žmonių.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją