„Vyriausybė patvirtino sąrašą užsienio valstybių ir teritorijų, kurios vykdo nedraugiškus veiksmus prieš Rusiją, Rusijos įmones ir piliečius“, – rašoma Rusijos vyriausybės tinklalapyje.

Maskva laikinai leis Rusijos įmonėms ir asmenims rubliais grąžinti skolas užsienio kreditoriams iš naujo „priešiškų“ šalių sąrašo, pirmadienį pranešė vyriausybė.

Į sąrašą įtrauktos JAV, Europos Sąjungos valstybės narės, Australija, Didžioji Britanija, Kanada, Monakas, Pietų Korėja, Šveicarija ir Japonija.

Šis žingsnis yra viena iš pirmųjų Rusijos atsakomųjų priemonių Vakarų valstybėms dėl sankcijų, įvestų Maskvai po invazijos į Ukrainą.

Dėl sankcijų rublis nusmuko iki istorinių žemumų.

Priešiškų valstybių sąrašas buvo parengtas po penktadienį prezidento pasirašyto dekreto, kuriuo nustatyta „laikina tvarka“ grąžinti skolas „tam tikriems užsienio kreditoriams“.

Dabar Rusijos banke gali būti sukurta speciali banko sąskaita rubliais siųsti mokėjimus užsienio kreditoriui centrinio banko nustatytu dienos kursu. Laikina priemonė taikoma mokant daugiau nei 10 milijonų rublių (72 tūkst. JAV dolerių) per mėnesį.