Anksčiau pasirodė pranešimų, kad žydų valstybė pasisiūlė tarpininkauti deryboms tarp Maskvos ir Kijevo.

„Ministras pirmininkas ką tik Kremliuje baigė susitikimą su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu. Susitikimas truko maždaug pustrečios valandos“, – rašoma Izraelio premjero kanceliarijos išplatintame pranešime.

N. Bennettas iki šiol neprisidėjo prie užsienio lyderių, pasmerkusių Rusijos invaziją Ukrainoje – jis pabrėžė tvirtus Izraelio ryšius tiek su Maskva, tiek su Kijevu.

Ukraina anksčiau prašė N. Benneto tarpininkauti.

N. Bennetto biuro pranešime sakoma, kad premjeras „anksti šį rytą išskrido į Maskvą, pasikalbėjęs su prezidentu Putinu praeitą trečiadienį“.

N. Bennettas yra religingas žydas ir šeštadieniais, per judėjų šabą, netvarko jokių reikalų, nebent susiklostytų kokios nors nepaprastos aplinkybės.

Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas sakė Rusijos naujienų agentūroms, kad V. Putinas ir N. Bennettas „kalbėjosi apie padėtį Ukrainoje“.

N. Bennetas po susitikimo Maskvoje išvyko į Berlyną derybų su Vokietijos kancleriu, vėliau sakė jo atstovas.

„Ministras pirmininkas Naftali Bennettas šiuo metu išvyksta iš Maskvos į Berlyną, kur susitiks su Vokietijos kancleriu Olafu Scholzu“, – sakoma atstovo pranešime.

Ko gera, susitikimas su N. Bennetu yra pirmasis atvejis, kai V. Putinas aptarė Ukrainos konfliktą tiesiogiai susitikęs su užsienio lyderiu.

Vasario 24-ąją, invazijos pradžios dieną, V. Putinas priėmė Kremliuje Pakistano premjerą Imraną Khaną. Šis vizitas buvo seniai suplanuotas, bet daugelis apžvalgininkų darė išvadą, kad jis įvyko netinkamu laiku.

Pirmadienį I. Khanas gynė šią kelionę – pirmąją per daugiau kaip du dešimtmečius Pakistano lyderio viešnagę Rusijoje.

„Mano užsienio politika nepriklausoma, o vizitai Kinijoje ir Rusijoje bus naudingi Pakistanui ateityje“, – kalbėdamas per televiziją sakė jis.