„Deja, turime daugybę atvejų, kai Rusijos kariai Ukrainos miestuose prievartauja moteris“, – sakė D. Kuleba Londono analitiniame centre „Chatham House“ surengtame brifinge.

Jis nepateikė detalių, tačiau pritarė buvusio Jungtinės Karalystės ministro pirmininko Gordono Browno ir daugybės tarptautinės teisės ekspertų raginimui įsteigti specialųjį tribunolą.

Tarptautinė teisė „yra vienintelė mums prieinama civilizacijos priemonė, galinti užtikrinti, kad galiausiai visi, kurie sukėlė šį karą, bus patraukti atsakomybėn“, – sakė D. Kuleba, Ukrainoje daugėjant civilių gyventojų aukų.

„Mes kovojame su priešu, kuris yra daug stipresnis už mus, – sakė D. Kuleba. – Tačiau tarptautinė teisė yra mūsų pusėje ir, tikėkimės, ji prisidės prie mūsų pergalės“.

Aukšto rango asmenys, įskaitant G. Browną, buvusius teisėjus ir teisės ekspertus, trečiadienį paragino įsteigti specialų tribunolą, Tarptautiniam baudžiamajam teismui svarstant, ar vykdyti baudžiamąjį persekiojimą dėl įtariamų karo nusikaltimų Ukrainoje.

Rusijos prezidento Vladimiro Putino „sprendimas pradėti atakas prieš Ukrainą kelia rimtą pavojų tarptautinei tvarkai, susiklosčiusiai po 1945 metų“, – sakoma jų pareiškime.

„Jis siekia pakeisti teisės viršenybę ir visų tautų apsisprendimo principus jėgos viršenybe. Visas pasaulis turi sužinoti apie jo inicijuotą agresijos aktą ir žiaurumus, kuriuos jis įsakė vykdyti.

Mes padarysime visa, kas įmanoma, kad nutrauktume siaubingus įvykius, kuriuos dabar matome, taip užtikrindami, kad tiems, kurie paskleidė tokį siaubą, būtų taikoma asmeninė atsakomybė pagal baudžiamąją teisę ir kad būtų įvykdytas teisingumas“, – sakoma ekspertų raginime.

Šaltinis
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją