Kaip išsiaiškino „Laisvosios Europos radijas / Laisvės radijas“, tai Gomelio gatvėje Komisarova stovintis pastatas, kur dabar yra laboratorija. Iš ten išvežama technika, ruošiantis priimti sužeistus rusus. Sovietmečiu šiame 1913 m. pastatytame istoriniame pastate buvo Gomelio įgulos karo ligoninė.

Gomelio gyventojų teigimu, į miestą dažnai atvežama sužeistų rusų. Jie gabenami mažiausiai į tris ligonines: srities ligoninę, Kostiukovkos rajone esančią ligoninę ir Radiacinės medicinos centrą.

Skelbiama, kad Gomelio morgas – perpildytas.

Iš 4-osios ligoninės skubiai išrašomi Gomelio gyventojai, kad ligoninė būtų perduota sužeistiems rusams. Gomelio gyventojai pranešė, jog kovo 1 d. iš 4-osios ligoninės (ji yra Kostiukovkos rajone) buvo išrašyti pacientai, siekiant ligoninę atiduoti sužeistiems rusams.

Anot vietinių, dabar Radiacinės medicinos centre yra apie 400 nukentėjusių rusų.

Mozyriaus ligoninė irgi perpildyta.

„Kasdien atveža šimtus sužeistųjų. Juos veža iš Naroulios, kur įrengta karo lauko ligoninė. Naroulioje jau būna nuspręsta, ką su jais daryti: operuoti, išrašyti ar į morgą“, – pasakojo Mozyriuje gyvenantis šaltinis.

Kiti šaltiniai praneša, kad sužeistų rusų yra ir Bragino bei Choinikų ligoninėse. Taip pat informuojama, kad sužeistieji sužinojo savo atlyginimą už tarnavimą Rusijos kariuomenėje. Jie neva gauna po 27 tūkst. rublių.

Baltarusijos opozicijos lyderės Sviatlanos Cichanouskajos atstovė spaudai Ana Krasulina Ukrainos televizijos kanalo „Rada“ eteryje taip pat sakė, kad Mozyriaus morgai perpildyti žuvusių Rusijos kareivių kūnų.

„Yra etninių čečėnų. Yra žinoma, kad jiems buvo pavesta atiduoti agresorių kūnus ilgalaikiam saugojimui. Tai reiškia, kad jie bijo siųsti „Krovinį 200“ į Čečėniją. Turime pranešti ir čečėnams, ir rusams, kad Pietų Baltarusijoje esantys morgai jau perpildyti jų kareivių kūnų. Tai svarbu, tegul žino. Neleisime Rusijos propagandai nuslėpti šios informacijos“, – sakė A. Krasulina.

Ji perdavė S. Cichanouskajos štabo informaciją, kad planuojama į Ukrainą įvesti Baltarusijos kariuomenę, „bet mūsų kareiviai nėra motyvuoti kariauti, nes baltarusiams karas nėra būdas problemoms spręsti. Žinoma, gali būti įvesta tvarka ir pastatytos Federalinės saugumo tarnybos tvoros, bet mes motyvuojame jaunimą pereiti į Ukrainos pusę“.