Po pūgos, atnešusius snygį į didelę teritoriją nuo Virdžinijos iki Meino, tebepučiant gūsingam vėjui, daugelyje regiono vietų oro temperatūra sekmadienį nukrito žemiau nulio. Stiprus vėjas ir šaltis yra pavojingas reiškinys sveikatai ar net gyvybei.

Per pūgą daug sniego iškrito Filadelfijoje ir Niujorke, bet labiausiai nuo audros nukentėjo Masačusetsas, kur Šarono mieste iškrito 76 cm sniego. 100 tūkst. vartotojų, daugiausia Masačusetse, liko be elektros, o tebesiaučiantis vėjas trukdo darbuotojams taisyti elektros perdavimo linijas.

Menkių kyšulyje Masačusetse vėjo gūsių greitis siekė 134 km per valandą. Vienur vėjas nupūtė visą sniegą, o kitur sunešė didžiules pusnis. Pakrančių miesteliai buvo užlieti.

Po pūgos JAV Rytų pakrantę kausto šaltis
Foto: Scanpix

Bostone šeštadienį buvo pakartotas per vieną dieną iškritusio sniego rekordas – 60 cm, pranešė Nacionalinė meteorologijos tarnyba (NWS).

Šeštadienį prieš audrą Jungtinėse Valstijose buvo atšaukta tūkstančiai skrydžių, kai kur buvo paskelbta nepaprastoji padėtis.

Audrą tikriausiai pastiprino klimato kaita, ypač šiltėjantis vandenynas, sako atmosferą tyrinėjantys mokslininkai.

Laimei, šeštadienio audra pasižymėjo dviem teigiamais dalykais: sausas sniegas ne taip dažnai išverčia medžių ir elektros stulpų, be to, audra siautė savaitgalį, kai nedirba mokyklos ir mažiau žmonių važinėja į darbą.

Tuo metu užgrūdinti Naujosios Anglijos gyventojai ramiai vertino oro sąlygas.

Bostono maratono bėgimo direktorius Dave'as McGillivray juokais pakvietė visuomenę į savo namus Bostono priemiestyje – į „nemokamą sniego kasimo kliniką“.

„Skirsiu įvažiavimą ir daug pėsčiųjų takų, kad jūsų treniruotės vyktų kuo realesnėmis sąlygomis“, – sakė jis.

Sekmadienį ryte audra turėjo nuslinkti į Kanadą, kur perspėjimai paskelbti kelioms provincijoms.

Pūga JAV Rytų pakrantę užklupo praėjus vos dviem savaitėms po panašios žiemos audros, kuri buvo apėmusi rytinę Šiaurės Amerikos dalį – nuo Džordžijos iki Kanados. Tąkart be elektros buvo likę tūkstančiai namų, audra taip pat sutrikdė tūkstančius skrydžių.