Dešimtys tūkstančių žmonių protestavo prieš privalomą skiepijimą reguliariuose savaitgalio mitinguose nuo tada, kai lapkritį buvo paskelbta apie tokius planus, siekiant padidinti vakcinacijos rodiklį Austrijoje.

Tačiau visos partijos, išskyrus kraštutinius dešiniuosius, palaikė šią priemonę – naujasis įstatymas buvo priimtas 137 balsais prieš 33.

„Jis priimtas (būtina) balsų dauguma“, – sakė antroji Nacionalinės Tarybos pirmininkė Doris Bures. Prieš balsavimą šis siūlymas buvo svarstomas ištisas valandas.

Iki šiol pasiskiepijo 72 proc. vakcinuotis galinčių Austrijos gyventojų – panašiai kaip Europos Sąjungos vidurkis, tačiau keliais procentiniais punktais mažiau nei Italijoje ar Prancūzijoje.

Numatoma, kad po „įžanginio etapo“ kovo viduryje nepasiskiepijusiems asmenims bus skiriamos baudos iki 600 eurų, o kai kuriais atvejais – iki 3,6 tūkst. eurų.

Vyriausybė iš pradžių norėjo, kad reikalavimas būtų taikomas visiems 14 metų ir vyresniems asmenims, o dabar bus taikomas tik pilnamečiams.

Išimtys bus daromos nėščiosioms, neseniai persirgusiems koronavirusine infekcija ir žmonėms, negalintiems skiepytis dėl sveikatos priežasčių.

9 mln. gyventojų turinčioje Austrijoje iki šiol užregistruota 1,5 mln. COVID-19 atvejų, beveik 14 tūkst. užsikrėtusiųjų mirė.

Įstatymui dar turi pritarti Bundesratas (federalinių žemių atstovybė), tačiau tai laikoma formalumu. Balsavimas čia turėtų vykti vasario 3-iąją.

Austrijos sveikatos ministras Wolfgangas Mücksteinas prieš balsavimą gynė skiepų prievolę, vadindamas ją solidarumo ir susitelkimo aktu. „Kuo daugiau žmonių bus pasiskiepiję nuo koronaviruso, tuo mažiau mirs nuo pandemijos padarinių“, – sakė jis parlamente.

Įstatymas bus įgyvendinamas keliais etapais. Tik nuo kovo vidurio numatytos atsitiktinės kontrolės. Tada, pavyzdžiui, policija per savo reidus galės tikrinti vakcinacijos statusą.

Pasaulyje privaloma vakcinacija nuo koronaviruso taikoma retai. Lig šiol tokį žingsnį yra žengę tik Ekvadoras, Tadžikistanas, Turkmėnija, Indonezija ir Mikronezija.

Šaltinis
Temos
BNS
Dalintis
Nuomonės