Elizabeth II vasario 6-ąją taps pirmuoju septynis dešimtmečius valdžiusiu britų monarchu. Jubiliejaus minėjimo kulminacija bus keturių dienų šventinio savaitgalio renginiai birželio 2–5 dienomis. Kol kas neaišku, kuriuose renginiuose dalyvaus pati 95 metų karalienė, nes gydytojai neseniai jai patarė daugiau ilsėtis.

Šventinis savaitgalis, prie kurio karalienės garbei buvo pridėta viena papildoma nedarbo diena, prasidės ketvirtadienį, birželio 2-ąją, metiniu kariniu paradu karalienės oficialiam gimtadieniui paminėti.

Birželio 3-iąją įvyks padėkos pamaldos karalienės tarnavimui JK ir Sandraugai pagerbti.

Paminint „Karūnavimo viščiuką“ – per iškylas karalienės oficialaus įžengimo į sostą proga patiektą šaltos vištienos, kario miltelių, majonezo ir kitų ingredientų patiekalą – Bakingamo rūmai rems „Platininio pudingo“ konkursą naujam desertui, kuris būtų skirtas monarchei, sukurti.

Konkurse galės dalyvauti JK gyventojai nuo aštuonerių metų, o teisėjaus televizijos kulinarinių laidų veidai Mary Berry ir Monica Galetti, taip pat Bakingamo rūmų vyriausiasis virėjas Markas Flanaganas. Konkurso nugalėtoju pripažintas receptas bus paskelbtas prieš jubiliejinį savaitgalį, kad juo būtų galima pasinaudoti rengiantis šventėms.

Maždaug 1,4 tūkst. žmonių jau užsiregistravo birželio 5-osios jubiliejinių priešpiečių šeimininkais, o pagrindiniai renginiai vyks Londone ir botanikos sode „Eden Project“ Kornvalyje. Rūmai tikisi, kad visoje šalyje įvyks maždaug 200 tūkst. rajonų švenčių.

Šventinis savaitgalis baigsis eisena karalienės tarnystei pagerbti ir būsimiems 70-čiai metų. Šokėjai, muzikantai, kariškiai ir svarbių profesijų atstovai „papasakos karalienės valdymo istoriją“, o vaikai sukurs savo vilčių ir siekių dėl visos planetos paveikslą, nurodė rūmai.