„Mes matome tam tikrą antikūnų lygio padidėjimą, tačiau šis padidėjimas nėra labai įspūdingas“, – Izraelio žinių portalui „ynet“. trečiadienį sakė profesorė Gili Regev, komentuodama preliminarius tyrimo rezultatus.

Anot jos, jau netrukus po ketvirtosios dozės antikūnų skaičius sumažėja iki lygio, buvusio netrukus po trečio skiepo. Profesorė teigė, kad iš antrosios stiprinančiosios dozės tikėjosi daugiau. Tikslas, pasak jos, neturėtų būti skiepytis nuo koronaviruso kas keturis mėnesius.

Ji džiaugiasi, kad pažeidžiamos gyventojų grupės Izraelyje jau skiepijamos ketvirtąja doze, kalbėjo G. Regev. „Tačiau tikrai nesu įsitikinusi, ar jos reikia visiems. Reikia daugiau informacijos“, – pridūrė profesorė.

G. Regev kartu pabrėžė didžiulę pirmosios stiprinančiosios vakcinos dozės svarbą. Kas dar negavo stiprinančiosios vakcinos dozės, turėtų „lėkti“ į vakcinacijos centrą, sakė ji.

Trečiadienį „Sheba“ ligoninėje prasidėjo dar vienas bandymas su ketvirtąja vakcinos doze. 150 dalyvių po trijų „Biontech“/„Pfizer“ preparato dozių bus suleista ketvirtoji „Moderna“ vakcinos dozė.

„Gali būti, kad derinti vakcinas yra geriau“, – sakė G. Regev. Tai pirmasis pasaulyje tyrimas, kai ketvirtajai dozei naudojama kita vakcina.

Izraelio premjeras Naftali Bennettas antradienį pranešė, kad šalyje atliktas tyrimas rodo, jog vakcinos nuo koronaviruso ketvirtoji dozė yra „saugi“ ir kad ji „penkeriopai“ padidina antikūnų kiekį.

Kalbėdamas per vizitą ligoninėje „Sheba“ netoli Tel Avivo, kurioje atliekant šį tyrimą 154 darbuotojai prieš savaitę gavo vakcinos nuo COVID-19 ketvirtąją dozę, premjeras sakė, kad papildomi skiepai „veikia“.

„Praėjus savaitei po ketvirtosios dozės suleidimo pakankamai patikimai žinome, kad ketvirtoji dozė yra saugi“, – vyriausybės vadovas kalbėjo stovėdamas šalia profesorė Galios Rahav, „Sheba“ užkrečiamųjų ligų skyriaus vedėjos ir tyrimo vadovės.

„Praėjus savaitei po ketvirtosios dozės suleidimo stebime antikūnų kiekio penkeriopą padidėjimą paskiepytų asmenų“ organizme, pridūrė N. Bennettas.

„Labiausiai tikėtina, kad tai reiškia apsaugos nuo infekcijos ir nuo sunkių simptomų bei hospitalizacijos reikšmingą padidėjimą“, – tęsė premjeras ir pridūrė, kad ligoninė greitai paskelbs savo tyrimo išvadas.

„Sheba“ atstovas Steve'as Walzas sakė, kad per šį eksperimentą naudota bendrovės „Pfizer“ sukurta vakcina. Anot jo, šią savaitę prasidės atskiras tyrimas, per kurį 150 žmonių bus suleista „Moderna“ vakcinos ketvirtoji dozė.

Izraelis penktadienį pradėjo skiepyti vakcinos ketvirtąja doze asmenis, kurių imunitetas yra labai nusilpęs. Pirmadienį į šią kampaniją įtraukti sveikatos apsaugos darbuotojai ir 60 metų ar vyresni žmonės. Tokį žingsnį Izraelis atliko vienas pirmųjų pasaulyje.

Prieš metus žydų valstybė pradėjo didelio masto vakcinacijos kampaniją pagal susitarimą dėl dalijimosi duomenis su JAV farmacijos milžine „Pfizer“.

Antradienį Sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad per parą Izraelyje nustatyta daugiau kaip 10 tūkst. naujų COVID-19 atvejų. Ankstesnę savaitę šis rodiklis būdavo mažesnis kaip 4 000 per parą.

Izraelyje, turinčiame 9,4 mln. gyventojų, daugiau kaip 4 mln. žmonių jau yra gavę tris vakcinos dozes.

Šalyje iki šiol oficialiai patvirtinta 1,4 mln. užsikrėtimo koronavirusu atvejų, 8 247 užsikrėtę žmonės mirę.