Pareiškime, kokiais D. Trumpas paprastai laimina vietos pirminiuose rinkimuose dalyvaujančius respublikonų kandidatus, eksprezidentas parašė, kad Vengrijos lyderis turi jo „visišką paramą ir palaikymą“ balandį vyksiančiuose rinkimuose.

„Jis atliko galingą ir nuostabų darbą gindamas Vengriją, stabdydamas neteisėtą imigraciją, kurdamas darbo vietas, prekybą, ir jam turėtų būti leista (toliau) tai daryti artėjančiuose rinkimuose. Jis yra stiprus ir visų gerbiamas lyderis“, – rašo D. Trumpas.

2019 metais D. Trumpas priėmė V. Orbaną Baltuosiuose rūmuose, išreikšdamas simbolinę paramą dažnai su Europos Sąjungos vadovybe nesutariančiam premjerui, kurį ignoravo ir D. Trumpo pirmtakas Barackas Obama, ir jo įpėdinis Joe Bidenas.

Kai kurie D. Trumpo administracijos pareigūnai tuomet tvirtino, kad taip buvo siekiama išlaikyti su Rusija flirtuojantį Vengrijos lyderį Vakarų pusėje, o tuometinis JAV valstybės sekretorius Mike'as Pompeo viešėdamas Budapešte net susitiko su aktyvistais, nusiteikusiais prieš V. Orbaną.

Tačiau V. Orbanas sulaukia vis daugiau pagyrų iš D. Trumpui palankaus Respublikonų partijos sparno ir Europos kraštutinių dešiniųjų lyderių, tokių kaip prancūzų Marine Le Pen, ypač dėl Vengrijos atsisakymo priimti pabėgėlius.

D. Trumpui artimas „Fox News“ televizijos laidų vedėjas Tuckeris Carlsonas pernai buvo surengęs transliacijų ciklą iš Budapešto. Jis taip pat kalbino V. Orbaną ir turėjo galimybę iš sraigtasparnio apžiūrėti pasienio užtvarą.

V. Orbanas siekia sutelkti paramą savo požiūriui į LGBTQ bendruomenės teises, homoseksualumo „vaizdavimo arba reklamavimo“ draudimą ir referendumui šiuo klausimu, numatytą surengti rinkimų dieną.

Nuo 2010 metų valdžioje esančiam V. Orbanui vis rimtesnį iššūkį kelia Peteris Marki-Zay. Tradiciškai konservatyviu kataliku prisistatantis P. Marki-Zay žada atsisakyti homofobiškų įstatymų, jeigu laimės rinkimuose.