Šis skaičius yra vienas mažiausių per pastaruosius tris dešimtmečius – nuo 1991 metų, kai Tarptautinė žurnalistų federacija (IFJ) pradėjo skelbti metines ataskaitas apie žurnalistus, netekusius gyvybės per incidentus, susijusius su jų darbu. 2020 metais buvo pranešta apie 65 tokius atvejus.

Pasak IFJ, 2021-ųjų skaičiai patvirtina tendenciją, rodančią, kad žiniasklaidos darbuotojai dažniausiai netenka gyvybės atskleisdami korupciją, nusikaltimus ir piktnaudžiavimą valdžia savo bendruomenėse, miestuose bei šalyse.

„Šie 45 kolegos, kurių šiemet netekome dėl smurto, primena mums apie siaubingą kainą, kurią žurnalistai visame pasaulyje tebemoka už tarnavimą viešajam interesui. Liekame skolingi jiems ir tūkstančiams kitų, sumokėjusių aukščiausią kainą“, – pareiškė IFJ generalinis sekretorius Anthony Bellanger.

Pasak A. Bellanger, „vienintelė duoklė, atitinkanti idealą, dėl kurio jie paaukojo savo gyvybes, turėtų būti nepaliaujamas teisingumo siekis“.

IFJ, atstovaujanti maždaug 600 tūkst. žiniasklaidos darbuotojų visame pasaulyje, nurodė, kad 45 reporteriai ir žiniasklaidos darbuotojai gyvybės neteko 20 šalių. Iš jų 33 buvo nužudyti per tikslinius išpuolius.

Afganistane gyvybės neteko daugiausia žiniasklaidos darbuotojų – devyni.

Organizacijos duomenimis, nuo 1991-ųjų visame pasaulyje atlikdamas savo darbą gyvybės neteko 2 721 žurnalistas.

Šaltinis
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją