Kaip pranešė naujienų agentūra PAP, šiaurės rytinio Olštyno miesto apygardos teismas patvirtino žemesnės instancijos teismo nutartį kario, įvardijamo kaip Emilis Cz., byloje, išnagrinėjęs apeliaciją.

Karys buvo pripažintas kaltu dėl fizinio ir psichologinio smurto prieš savo motiną, kai pernai rugpjūtį persikėlė gyventi į jos vieno kambario butą šiauriniame Barštyno miestelyje. Gegužę jis buvo sulaikytas dėl motinos sumušimo ir grasinimų ją nužudyti.

Be 6 mėn. viešųjų darbų Olštyno teismas įpareigojo Emilį Cz. nevartoti alkoholio ir metus nesiartinti prie savo motinos bei tiesiogiai su ja nebendrauti, sakoma PAP pranešime.

Anksčiau šią savaitę Lenkijos prokurorai išdavė Emilio Cz. arešto orderį dėl jo pabėgimo į Baltarusiją, visuomeninis radijas citavo Varšuvos prokuratūros atstovę.

„Orderis buvo išduotas pirmadienį“, – žurnalistams sakė atstovė Agnieszka Skrzyniarz.

Jeigu būtų pripažintas kaltu dėl pabėgimo, kariui galėtų būti skirta iki 10 metų įkalinimo bausmė.

Vyresnysis eilinis į Baltarusiją pabėgo gruodžio 16 dieną, kai budėjo prie abiejų šalių sienos, nurodė PAP.

Vėliau Baltarusijos valstybinė žiniasklaida paskelbė interviu, kuriame lenkų karys, įvardijamas kaip Emilis Czeczko, tvirtino pabėgęs, nes nepritaria Lenkijos griežtai politikai migrantų atžvilgiu. Jis taip pat tvirtino, kad lenkų kariai gaudavo įsakymų žudyti migrantus.

Po šio incidento gynybos ministras Mariuszas Blaszczakas atleido šio kario tiesioginius vadus.

Nuo vasaros įtampa prie Europos Sąjungos sienų su Baltarusija smarkiai paaštrėjo dėl tūkstančių migrantų, bandančių nelegaliai patekti į Lenkiją, Lietuvą ir Latviją.

Europos Sąjunga apkaltino A. Lukašenką apgaulingais pažadais viliojant tūkstančius migrantų prie sienos, tokiu būdu keršijant už sankcijas, paskelbtas jo režimui dėl represijų prieš opoziciją.

Baltarusija tokius kaltinimus neigia ir kritikuoja migrantų neįsileidžiančias ES nares.