Apie tai pranešta tą pačią dieną, kai Rusijos Aukščiausiasis teismas nurodė uždaryti didžiausią šalies teisių gynimo organizaciją „Memorial“.

Rusijos pareigūnai birželį pripažino A. Navalno politines organizacijas „ekstremistinėmis“ ir dėl to jos buvo priverstos nutraukti veiklą.

Beveik visi pagrindiniai Kremliaus kritiko bendražygiai paliko šalį.

Buvęs šio biurų tinklo vadovas Leonidas Volkovas antradienį pranešė, kad tyrėjai surengė kratas buvusių biurų Irkutsko ir Tomsko regionuose koordinatorių Zacharo Sarapulovo ir Ksenijos Fadejevos namuose.

Lietuvoje šiuo metu gyvenantis L. Volkovas savo „Telegram“ paskyroje nurodė, kad abu jie vėliau buvo apklausti, ir pridūrė, jog A. Navalno bendražygiai taip pat prarado ryšį su dar vienu koordinatoriumi Altajaus regione.

Kitas A. Navalno bendražygis Ivanas Ždanovas, kuris anksčiau šiemet taip pat pasitraukė iš Rusijos, savo tviterio paskyroje parašė, kad K. Fadejevai prieš tai buvo pareikšti kaltinimai dalyvavus ekstremistinės organizacijos veikloje ir, jei ji būtų nuteista, jai grėstų nuo septynerių iki dvylikos metų kalėjimo.

Pagrindinis prezidento Vladimiro Putino priešininkas A. Navalnas praėjusių metų rugpjūtį per plauką išgyveno apnuodijimą kovine medžiaga „Novičiok“. Jis tuo metu buvo ture po Sibirą, skirtame palaikyti opozicijos kandidatus į vietos valdžios institucijas. Kitą mėnesį 29-erių K. Fadejeva laimėjo savo rinkimus.

Praėjusį mėnesį šalies pareigūnai sulaikė dabar jau nebeveikiančio A. Navalno biuro Baškirijoje koordinatorę Liliją Čanyševą. Jai dėl kaltinimų sukūrus ekstremistinę organizaciją gresia nuo šešerių iki dešimties metų kalėjimo.

Kritikų teigimu, A. Navalno sprendimas sausį grįžti į Rusiją iš Vokietijos, kur gydėsi po apnuodijimo, davė pradžią precedento neturinčiam susidorojimui su opozicija, nepriklausoma žiniasklaida ir teisių gynimo organizacijomis.

A. Navalnas vasarį buvo įkalintas dėl senų kaltinimų lėšų grobstymu.