Visos nebūtiniausiomis prekėmis prekiaujančios parduotuvės, restoranai, barai, kino teatrai, muziejai ir teatrai turi būti uždaryti nuo sekmadienio iki sausio 14 dienos, o mokyklos turi užsidaryti bent iki sausio 9-osios, paskelbė jis.

Svečių, kuriuos žmonėms leidžiama priimti savo namuose, skaičius mažinamas nuo keturių iki dviejų, tačiau šis ribojimas negalios Kalėdų dieną, gruodžio 25-ąją.

„Šįvakar stoviu čia niūriai nusiteikęs“, – pareiškė M. Rutte per spaudos konferenciją, kuri buvo transliuota per televiziją.

„Visa tai galima apibendrinti vienu sakiniu – nuo rytojaus [sekmadienio] į Nyderlandus grįžta karantinas.“

„Atsižvelgiant į penktąją bangą ir į tai, kad omikron plinta net sparčiau negu mes baiminomės, tai yra neišvengiama. Turime imtis atsargumo priemonių ir įsikišti dabar.“

Žiniasklaidoje nuo šeštadienio ryto pasklidus pranešimams apie planuojamas naujas priemones ir karantiną, prie parduotuvių nusidriekė ilgos eilės, nes žmonės suskubo apsipirkti artėjančioms šventėms.

Nyderlanduose jau paskiepyti beveik 86 proc. suaugusiųjų.

Rugsėjį vyriausybė sušvelnino daugumą socialinio atstumo priemonių, tačiau iki lapkričio sergamumas vėl padidėjo, pasiekęs rekordinius daugiau kaip 20 tūkst. naujų užsikrėtimo atvejų per dieną lygius.