„Antradienį, gruodžio 14-ąją, mūsų pasieniečiai užkirto kelią 83 mėginimams neteisėtai pereiti Baltarusijos ir Latvijos sieną“, - pažymi žinyba. Gruodžio 13-ąją buvo užfiksuoti 56 mėginimai neteisėtai kirsti sieną su Baltarusija. Anksčiau Latvijos pasieniečiai kasdien apgręždavo 20-30 migrantų.

Kaip sakė Latvijos televizijai Valstybinės sienos apsaugos tarnybos vadovas Ivaras Ruskulis, nelegalūs migrantai apgadino laikiną tvorą, pastatytą pasienyje su Baltarusija. Jie iškirpo tvoroje skylę, pro kurią galima pralįsti. Bet tvora tebėra efektyviausia priemonė nelegaliems migrantams stabdyti, ir pasieniečiams nebus sunku ją sutaisyti, patikino pareigūnas.

Latvija, kaip ir Lietuva ir Lenkija, susiduria su nelegalios migracijos iš Baltarusijos teritorijos problema. Nuo rugpjūčio 10 d. buvo užkirstas kelias 3 058 mėginimams nelegaliai pereiti šalies sieną. Latvijos vyriausybė paskelbė nepaprastąją padėtį pasienyje su Baltarusija, kuri galios bent jau iki kitų metų vasario 10 d. Pasieniečiams saugoti sieną padeda Latvijos armija ir policija.