Daugelyje šalių pastaruoju metu buvo patvirtinta įvairių vaistų nuo šios ligos, ypač skirtų didelės rizikos pacientams, nuogąstaujant dėl viruso naujosios omikron atmainos plitimo.

Keletas Kinijoje atliktų tyrimų taip pat rodo, kad šalyje sukurtos vakcinos yra mažiau veiksmingos negu daugelis užsienyje sukurtų skiepų.

Trečiadienį paskelbtame Kinijos nacionalinės medicinos produktų administracijos oficialiame pranešime sakoma, kad tarnyba suteikė „patvirtinimą ekstremaliomis sąlygomis“ vartoti monokloninių antikūnų terapiją.

Tokio tipo vaistų veikliosios medžiagos yra sintetiniai antikūnai – specializuoti imuninės sistemos išskiriami baltymai, prisijungiantys prie koronaviruso dyglio baltymo ir tokiu būdu sumažinantys užkrato gebėjimą prasiskverbti į žmogaus organizmo ląsteles.

Patvirtina terapijos priemonė apima du antikūnų preparatus, suleidžiamus injekcijomis. Tokio pobūdžio gydymas gali būti taikomas pacientams, esant pavojui, kad jiems išsivystys sunkios formos infekcija, nurodė farmacijos priežiūros tarnyba.

Šiuos vaistus sukūrė Cinghua universitetas, Šendženo 3-ioji liaudies ligoninė ir bendrovė „Brii Biosciences“.

Tyrimų duomenys parodė, kad kombinuota terapija gali iki 80 proc. sumažinti hospitalizacijos ir mirties pavojų didelės rizikos pacientams, sakoma vėlai trečiadienį Cinghua universiteto socialiniuose tinkluose paskelbtame pranešime.

Praeitą mėnesį valstybinė žiniasklaida pranešė, kad šis gydymo metodas taip pat buvo naudojamas pacientams vietinių COVID-19 protrūkių židiniuose.

Kinija – vėliausia šalis, patvirtinusi tokio tipo COVID-19 gydymą. Jungtinės Karalystės priežiūros tarnybos praeitą savaitę taip pat suteikė leidimą vartoti antikūnų preparatus.

Tuo metu Europos Sąjungos institucijos patvirtino galimybę ekstremalios padėties atveju naudoti geriamuosius vaistus nuo koronaviruso, įskaitant preparatą, mažinantį užkrato gebėjimą daugintis organizme.

Piliulių pavidalo vaistus vartoti paprasčiau, bet dauguma veiksmingiausių dabartinių priemonių yra monokloninių antikūnų preparatai, suleidžiami injekcijomis arba lašeline.

Kinijoje taip pat yra patvirtintos kelios vakcinos nuo COVID-19, bet paskelbti jų veiksmingumo rodikliai yra prastesni negu atitinkamų preparatų, sukurtų kitose šalyse.

Honkongo universiteto praeitą mėnesį paskelbtame straipsnyje nurodoma, kad žmonių, paskiepytų „BioNTech/Pfizer“ vakcina, organizme antikūnų koncentracija buvo didesnė negu gavusių kiniškos vakcinos „Sinovac“. Panašūs rezultatai pateikiami ir dviejose kitose studijose, atliktose Honkonge ir žemyninėje Kinijoje.

Visgi Honkongo universiteto tyrimas atskleidė, kad „Sinovac“ paskiepytų pacientų organizme „imunininės sistemos atmintį“ užtikrinantys T limfocitai išliko veiklūs.

Honkongas pastaruoju metu pradėjo raginti „Sinovac“ vakcinos gavusius gyventojus pasiskiepyti trečiąja, stiprinančiąja doze.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją