Izraelio žiniasklaidos pranešimuose sakoma, kad užpuolikas buvo nušautas, bet vienas ministerijos pareigūnas atsisakė plačiau komentuoti. Gynybos ministras Benny Gantzas gyrė saugumo pajėgų atsaką ir palinkėjo sužeistam sargybiniui, gydomam ligoninėje, greitai pasveikti.

Išpuolis įvykdytas praėjusią naktį, dvi dienos po incidento, kai kitas palestinietis iš okupuoto Vakarų Kranto peiliu sužeidė izraelietį prie pat Jeruzalės senamiesčio ir bandė smogti pasienio policijos nariui, bet tada buvo nušautas. Praeivių nufilmuotoje medžiagoje matyti, kad užpuolikui pagriuvus policininkai toliau į jį šaudė ir neleido medikams prie jo prieiti.

Tai priminė 2016 metų incidentą, kai vienas izraeliečių karys buvo nufilmuotas šaudantis į sužeistą ir ant žemės gulintį užpuoliką palestinietį. Tas karys šalies visuomenę suskaldžiusioje byloje buvo keliems mėnesiams pasiųstas už grotų.

Izraelio teisingumo ministerija nurodė, kad du pareigūnai, šaudę per šeštadienio įvykį, buvo nuvežti apklausai, o vėliau paleisti be jokių sąlygų. Premjeras Naftali Bennettas ir kiti aukščiausio rango pareigūnai gyrė šių pareigūnų reakciją į užpuolimą.

Palestiniečiai pastaraisiais metais įvykdė dešimtis išpuolių panaudodami peilius, automobilius, kai kada – šaunamuosius ginklus. Daugumą jų įvykdė pavieniai užpuolikai, tikriausiai nesusiję su jokiomis ginkluotomis grupėmis. Šios giria tokias atakas, bet atsakomybės už jas neprisiima.

Žmogaus teisių gynimo grupės sako, kad Izraelis kartais naudoja pernelyg didelę jėgą ir žudo įtariamus užpuolikus, kuriuos būtų galima areštuoti ir kurie realios grėsmės jau nebekelia. Izraelio pareigūnai teigia, kad pajėgoms pavojingose situacijose sprendimus tenka priimti per sekundės dalį ir kad visi tokio pobūdžio incidentai yra tiriami.

Izraelis Vakarų Krantą užėmė per 1967 metų karą. Palestiniečiai nori, kad Vakarų Krantas taptų pagrindine jų būsimos valstybės dalimi. Šioje teritorijoje, kur gyvena 2,5 mln. palestiniečių, taikomas Izraelio karinis valdymas, o tarptautinės bendrijos pripažįstama Palestinos Autonomija administruoja miestus ir miestelius.