„Pfizer“ vykdomasis direktorius su BBC kalbėjo prieš aptinkant omikron atmainą, kuri pirmiausia buvo nustatyta Pietų Afrikos Respublikoje (PAR), ir prieš pasirodant informacijai, kad Jungtinės Karalystės (JK) vyriausybė pasirašė sutartis dėl 54 mln. papildomų vienetų „Pfizer“ ir „BioNTech“ pagamintos vakcinos dozių bei 60 mln. papildomų vienetų „Moderna“ sukurtos vakcinos dozių įsigijimo 2022–2023 m.

Taip pat šiose sutartyse numatytas modifikuotų vakcinų dozių įsigijimas, jeigu jų prireiks kovoti su omikron ir kitomis susirūpinimą keliančiomis atmainomis, nurodė JK sveikatos departamentas.

Dr. A. Bourla teigė, kad „Pfizer“ jau atnaujino vakciną pasirodžius beta (taip pat pirmiausia rasta PAR) ir delta (pirmiausia nustatyta Indijoje) atmainoms, tačiau modifikuotų dozių neprireikė.

Dabar farmacijos įmonė stengiasi pritaikyti vakciną omikron variantui ir turėtų suspėti per 100 dienų.

„Pfizer“ vykdomasis direktorius sakė, kad vakcinos padėjo išgelbėti milijonus gyvybių ir kad be jų „būtų kilusi grėsmė visuomenės pamatams“.

Iki metų pabaigos „Pfizer“ tikisi pagaminti 3 mlrd. pasiuntinės ribonukleino rūgšties (mRNR) pagrindu sukurtos vakcinos dozių. Kitais metais planuojama pagaminti 4 mlrd. dozių.

Viso pasaulio mokslininkai lenktyniavo, norėdami apsaugoti žmones, pridūrė jis, bet 2022 m. šalys „gaus tiek dozių, kiek tik joms reikės“.

Dr. A. Bourla turėjo ką pasakyti ir skiepytis nenorintiems žmonėms.

„Jeigu paprasčiausiai bijote, atminkite, kad iš visų žmogiškų emocijų už baimę stipresnė tik meilė, – pareiškė jis. – Visada pasitelkiu šį argumentą. Sprendimas gauti dar vieną skiepą padarys įtaką ne tik jūsų, bet ir kitų žmonių sveikatai, ypač tų, kuriuos labiausiai mylite, nes su jais daugiausia bendraujate. Raskite drąsos, įveikite savo baimes ir pasielkite tinkamai.“