Pietinėje Karnatakos valstijoje šios atmainos viruso infekcija nustatyta dviem asmenims – 66-erių ir 46-erių vyrams, per spaudos konferenciją nurodė aukšto rango ministerijos pareigūnas Lavas Agarwalas (Lavas Agarvalas).

„Visi jų pirminiai ir antriniai kontaktai atsekti ir šiuo metu tikrinami pagal protokolus“, – pridūrė L. Agarwalas.

Indija dar neįsivedė naujų visuotinių tarptautinių kelionių draudimų, tačiau pirmadienį Sveikatos apsaugos ministerija nurodė visiems keliautojams iš „rizikingų šalių“ atvykus atlikti privalomus COVID-19 testus. Tuo pat metu atsitiktiniu būdu testuojami iš kitų valstybių atvykstantys žmonės.

Trečiadienį didžiausias šalies miestas Mumbajus įvedė privalomą septynių dienų karantiną visiems keleiviams, atvykstantiems iš rizikingų šalių.

Omikron atmaina, pirmą kartą aptikta Afrikos pietuose, kelia naują iššūkį pasaulinėms pastangoms įveikti pandemiją. Virtinė valstybių jau ėmėsi suvaržymų, kurie, kaip daugelis tikėjosi, liko praeityje.

Nuo pandemijos pradžios atsirado ir kitų koronaviruso atmainų – pavyzdžiui, šiuo metu dominuojantis delta variantas, pirmą kartą aptiktas pernai spalį Indijoje.

Nuo šių metų balandžio iki birželio šalį siaubusi COVID-19 banga pražudė daugiau kaip 200 tūkst. žmonių, perpildydama ligonines ir krematoriumus.

Tas protrūkis kilo po vieno didžiausių pasaulyje religinių susibūrimų Kumbha Melos, pritraukusios maždaug 25 mln. hinduistų maldininkų.

Ekspertų nuomone, delta variantas sparčiai išplito būtent dėl to susibūrimo, taip pat dėl regionuose vykusių gausių rinkimų mitingų.

Indijoje patvirtintas antras didžiausias COVID-19 atvejų skaičius – 34 milijonai. Šalyje taip pat nustatyti 470 tūkst. mirties nuo koronaviruso atvejų: daugiau jų užfiksuota tik Jungtinėse Valstijose ir Brazilijoje.

Vis tik Indijoje apie daugelį susirgimo atvejų tarnyboms nepranešama, todėl, kai kurių tyrimų duomenimis, tikrasis nuo COVID-19 mirusių indų skaičius galėtų būti iki 10 kartų didesnis.

Po delta atmainos bangos šalyje suleista daugiau kaip 1,2 mlrd. vakcinos dozių, tačiau, kaip nurodo vyriausybė, tik maždaug trečdalis visų gyventojų yra visiškai paskiepyti.