„Skelbiama nacionalinė rekomendacija naudoti kaukes, bendraujant su sveikatos apsaugos sferos darbuotojais. Mes rekomenduojame dėvėti kaukes visuomeniniame transporte, taksi, parduotuvėse ir prekybos centruose, kur nėra galimybės laikytis saugaus atstumo“, - cituoja premjerą Norvegijos naujienų agentūra NTB.

Pasak vyriausybės vadovo, rekomendacija įsigalios trečiadienį, gruodžio 1-ąją. Taip pat bus tęsiamas moksleivių testavimas dėl koronaviruso tuose regionuose, kur infekcija plinta ypač greitai.

Norvegija rugsėjo 25 d. atšaukė daugumą ribojimų, susijusių su Covid-19. Bet jau po mėnesio valdžia nusprendė nebešvelninti ribojimų, o praėjusios savaitės pabaigoje pranešė, kad nacionaliniu mastu imamasi papildomų priemonių, įskaitant dažną po vienu stogu su infekuotuoju gyvenančių žmonių testavimą ir koronaviruso pasų naudojimą. Nuo lapkričio 27 d. visi į Norvegiją vykstantys žmonės, net ir patys norvegai, turi registruotis specialiame tinklalapyje ir įvažiuodami, policijai pareikalavus, pateikti reikiamus dokumentus, tarp jų – Covid sertifikatą.

Iki šiol dvi vakcinos nuo koronaviruso dozes gavo 70 proc. Norvegijos gyventojų, vyresnių kaip 12 metų. Bet užsikrėtimo atvejų skaičius šalyje toliau didėja.