Ši žinia buvo paskelbt kitą dieną po vyriausybės pranešimo, jog užsieniečių atvykimas į Japoniją bus smarkiai suvaržytas.

„Kalbant apie keliautoją, atvykusį iš Namibijos, atlikus analizę Nacionaliniams užkrečiamųjų ligų institute buvo patvirtintas [užsikrėtimo] omikron atvejis“, – žurnalistams sakė vyriausybės atstovas Hirokazu Matsuno.

„Tai pirmasis Japonijoje patvirtintas omikron atvejis“, – pridūrė jis ir nurodė, kad užsikrėtęs atvykėlis, įžengęs į 4-ą dešimtį vyras, dabar laikomas izoliuotas vienoje gydymo įstaigoje.

Šis koronaviruso infekcijos atvejis buvo užfiksuotas atliekant įprastus testus oro uoste. Japonija reikalauja, kad visi keleiviai pasidarytų COVID-19 testus prieš kelionę į šalį ir į ją atskridę.

Ankstesnę dieną Japonija vėl sugriežtino atvykimo į šalį taisykles ir uždraudė atvykti bet kokiems naujiems užsieniečiams. Keliomis savaitėmis anksčiau taisyklės buvo sušvelnintos ir leista atvykti kai kuriems studentams bei asmenims, keliaujantiems verslo reikalais.

Pagal naująją tvarką į Japoniją gali atvykti tik šalies piliečiai ir teisę šalyje gyventi turintys užsieniečiais, neskaitant kai kurių kitų išimčių. Atvykstantys iš regionų, kur yra išplitusi omikron padermė, privalo karantinuotis viešbučiuose nuo trijų iki 10 dienų.

Nuo pandemijos pradžios Japonijoje mirė kiek daugiau nei 18,3 tūkst. koronavirusu užsikrėtusių žmonių. Griežtų visuotinių uždarymų šalis sugebėjo išvengti.

Skiepijimo kampanijos pradžia buvo lėta, bet vėliau ji įsibėgėjo, ir dabar jau beveik 77 proc. šalies gyventojų yra visiškai paskiepyti.