„Tarp migrantų, pastarosiomis dienomis atvykusių į Baltarusiją, kad patektų į Vakarus, yra afganistaniečių. Daugelis jų turi ilgalaikių ryšių su Rusijos teritorija“, – parašė jis socialiniame tinkle „Twitter“.

Pasak jo, „kai kurie jų dalyvavo Rusijos kariniuose apmokymuose ir gali turėti kovinės patirties“.

„Atvykę į Baltarusija jie bando neteisėtai kirsti Lenkijos sieną“, – pabrėžė jis.

Specialiųjų tarnybų atstovas taip pat pridėjo rugsėjo mėnesį Lenkijoje sulaikyto „Muhammado M.“ nuotrauką. Joje auditorijoje įamžintas jaunas vyras su karine uniforma, pažymėta Afganistano vėliava ir kursanto antpečiais, ir rusų kalbos žodynu rankose.


„Jis taip pat baigė rusų karinius kursus, po kurių neteisėtai atvyko į Lenkiją“, – nurodė S. Zarynas.

Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda neatmeta, kad gali atsirasti migracijos maršrutas iš Afganistano per Rusiją į Europą.

Jis tai pareiškė pirmadienį per spaudos konferenciją Budapešte, kurioje taip pat dalyvavo jo kolegos iš Višegrado grupės šalių, atsakydamas į žurnalistų klausimą apie tokį potencialų maršrutą.

„Toks pavojus gresia“, – pabrėžė Lenkijos vadovas. „Mes galime susidurti su situacija, kai žmonės iš Afganistano eis per sausumos sienas, per Rusiją. Tikiuosi, kad tokios situacijos nebus“, – pridūrė A. Duda, reikšdamas viltį, jog Rusijos valdžia „neleis, kad susiklostytų tokia krizinė situacija“.

„Tačiau tokia grėsmė visiškai reali“, – konstatavo Lenkijos valstybės vadovas.

Komentuodamas migracijos krizę Lenkijos ir Baltarusijos pasienyje, A. Duda vėl pabrėžė, kad šiuos įvykius suplanavo Baltarusijos režimas.

„Migrantai, kurie ten yra ir pastarosiomis savaitėmis kelis kartus šturmavo Lenkijos sieną, atskrido į Baltarusiją lėktuvais, – sakė jis. – Jie atvyko legaliai, jie turi turistų statusą“.

Europos Sąjunga kaltina Baltarusijos vadovą Aliaksandrą Lukašenką, dažnai vadinamą paskutiniu Europos diktatoriumi, tyčia skraidinant žmones iš krizių zonų, pavyzdžiui, Irako, ir stumiant juos prie ES sienos. Migrantai taip pat ne kartą skundėsi dėl netinkamo Baltarusijos pareigūnų elgesio.

Padėtis Baltarusijos ir Lenkijos pasienyje komplikavosi šį mėnesį, prie Lenkijos sienos iš Baltarusijos pusės susirinkus keliems tūkstančiams migrantų iš Vidurinių Rytų, norinčių patekti į ES. Lenkijos pareigūnai padėtį apibūdina kaip sunkiausią akimirką nuo krizės pasienyje pradžios.

Latvija, Lenkija ir Lietuva pastaraisiais mėnesiais pastebi gerokai išaugusius nelegalių migrantų, bandančių per Baltarusiją patekti į ES teritoriją, srautus. Bendrija kaltina Baltarusiją dėl pasienyje susidariusio chaoso, nes ji nebeįsileidžia migrantų iš Vidurinių Rytų ir Afrikos šalių, nepatekusių į Europos Sąjungos valstybes.

Baltijos šalys kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija. Šią poziciją palaiko ir Europos Komisija.