V. Putinas atleido vos dvejus metus šiame poste išdirbusį Aleksandrą Kalašnikovą, kuriam dėl Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno kalinimo Vakarai taiko sankcijas. Jo atleidimas įsigaliojo nedelsiant.

Rusijos lyderis į jo vietą paskyrė Vidaus reikalų ministerijoje dirbusį policijos pulkininką Arkadijų Gostevą.

Pareigūnas atleistas teisių gynėjų grupėms praėjusį mėnesį paskelbus dešimtis vaizdo įrašų, liudijančių apie kankinimus šalies centrinio Saratovo miesto kalėjime.

Vaizdo įrašus nutekino buvęs kalinys Sergejus Saveljevas. Šis Baltarusijos pilietis paskui pabėgo iš Rusijos ir pasiprašė prieglobsčio Prancūzijoje.

Anksčiau šį mėnesį Rusijos kalėjimų tarnyba pranešė, kad dėl šių įrašų pradėjo keletą tyrimų ir atleido 18 pareigūnų Saratovo regione.

Kremlius anksčiau taip pat ragino ištirti šiuos atvejus.

Maskva praėjusį mėnesį buvo įtraukusi S. Saveljevą į ieškomų asmenų sąrašą, tačiau vėliau jį iš jo išbraukė.

Atlikdamas bausmę jis kalėjime dirbo IT specialistu. Dėl šios priežasties jis turėjo galimybę susipažinti su duomenimis savo ir kitų pataisos įstaigų vidiniuose serveriuose, kur rado vaizdo įrašų. Šią medžiagą S. Saveljevas išsisaugojo atmintuke, kurį paslėpė šalia išėjimo iš kalėjimo.

Vėliau šiuos įrašus paskelbė nevyriausybinė organizacija „Gulagu.net“.

Pasak stebėtojų, kalinių patiriami kankinimai ir seksualinis smurtas yra įsisenėjusi problema didžiulėje Rusijos pataisos įstaigų sistemoje. Tačiau minėti vaizdo įrašai į tuos nusikaltimus privertė pažvelgti kitaip.