Ši nelaimė laikoma daugiausiai aukų pareikalavusiu eismo įvykiu šalyje per pastaruosius kelerius metus.

Nelaimės priežastis dar nenustatyta, tačiau pareigūnai mano, kad turistiniame autobuse, vykusiame iš Turkijos į Šiaurės Makedoniją, kilo gaisras, o tada transporto priemonė atsitrenkė į apsauginius užtvarus.

Į avariją, įvykusią apie 2 val. (vietos ir Lietuvos laiku) greitkelyje maždaug 40 km nuo Sofijos, netoli Bosneko kaimo, kitų transporto priemonių nepateko.

Septyni žmonės išgyveno.

„Deja, yra daug aukų – 46. Tarp jų yra 12 nepilnamečių“, – visuomeninei televizijai BNT sakė Šiaurės Makedonijos sveikatos apsaugos ministras Venko Filipče, aplankęs išsigelbėjusius Sofijos ligoninėje.

Visi septyni – dvi moterys ir penki vyrai – yra tos pačios šeimos nariai, sakė jis.

Tarp žuvusiųjų buvo kelių tautybių žmonių, įskaitant vieną belgą.

Bulgarijos laikinasis ministras pirmininkas Stefanas Janevas pranešė, kad pradėtas tyrimas, taip pat jis paneigė, kad nelaimė įvyko dėl eismo sąlygų.

Nuotraukose iš įvykio vietos matyti visiškai sudegęs autobuso karkasas, įsirėžęs į greitkelio apsauginius užtvarus.

„Didžiulė tragedija“

Pasak „bTV“, autobusas važiavo iš Stambulo Turkijoje į Šiaurės Makedonijos sostinę Skopję.

Makedonijos žiniasklaida pranešė, kad autobusas buvo registruotas turizmo agentūros „Besa trans“, organizuojančios turistines ir apsipirkimo keliones į Stambulą.

Šiaurės Makedonijos ministras pirmininkas Zoranas Zajevas sakė valstybinei naujienų agentūrai MIA, kad pasikalbėjo su vienu gyvu likusiu žmogumi.

„Jis paaiškino, kad jie miegojo autobuse, kai pasigirdo sprogimas. Jiems pavyko išdaužti vieną iš langų ir išgelbėti kelis žmones. Deja, likusiems to padaryti nepavyko“, – kalbėjo premjeras.

„Tai didžiulė tragedija... 12 [aukų] yra jaunesnės nei 18 metų, o likusieji – jauni žmonės, apie 20–30 metų amžiaus žmonės. Dauguma jų yra mūsų piliečiai, bet yra ir žmonių iš Serbijos“, – pridūrė jis.

Tačiau Bulgarijos nacionalinės policijos viršininkas Stanimiras Stanevas teigė, kad, remiantis, pirmine informacija, du autobuso vairuotojai buvo makedoniečiai, o keleiviai buvo albanai.

S. Stanevas sakė, kad „vairuotojas mirė iš karto, todėl niekas negalėjo atidaryti durų“.

Išsigelbėję žmonės „iššoko pro langus“, pranešė sunkių nudegimų gydymo centro, į kurį jie nugabenti, vadovė Maja Arguirova.

Visų gyvų likusių žmonių būklė yra stabili.

Bulgarų vidaus reikalų ministras Boiko Raškovas buvo vienas iš pareigūnų, kurie anksti antradienį atvyko į avarijos vietą.

„Siaubingas vaizdas. Nieko panašaus dar nesu matęs“, – žurnalistams nelaimės vietoje sakė B. Raškovas.

„Niekas negali tiksliai pasakyti, kiek [žmonių] ten yra ir kas jie buvo. Palaikai yra smarkiai apdegę ir turi būti atpažįstami po vieną“, – pridūrė jis.

Tai ne pirmas Bulgarijoje įvykęs gyvybių pareikalavęs autobuso incidentas. 2018 metais Bulgarijos vakaruose per smarkią liūtį autobusui nulėkus nuo 20 metrų aukščio skardžio į upės slėnį žuvo 17 keleivių.

Oficialiais duomenimis, 6,9 mln. gyventojų turinčioje šalyje 2019 metais eismo įvykiuose iš viso žuvo 628 žmonės, o 2020 metais – 463 žmonės. Nelaimės dažnai siejamos su prastais keliais, pasenusiais automobiliais ir greičio viršijimu.

Antradienio avarija įvyko greitkelio atkarpoje su stačiais nuolydžiais ir be aiškių skiriamųjų linijų, kur anksčiau jau įvyko daug eismo įvykių, atkreipė dėmesį Diana Rusinova iš vienos kelių eismo saugumo nevyriausybinės organizacijos, kuri anksčiau pateikė skundą valdžiai dėl šio ruožo.