„Nusikaltimo islamistinio motyvo atmesti negalima“, – nurodė Miuncheno prokurorai antradienį vakare paskelbtame pareiškime.

Anksčiau tyrėjai sakė, jog nesama požymių, kad ataka galėjo būti paskatinta islamistinių motyvų.

„Tarp faktų, rodančių šią kryptį, yra kaltinamojo „Facebook“ paskyros turinys ir teroristinės organizacijos „Islamo valstybė“ propagandiniai vaizdo įrašai apie jį“, – sakė prokurorai.

Tirti bylą buvo pavesta Bavarijos policijos kovos su terorizmu padaliniui, kuris toliau nagrinėja iš įtariamojo paimtus dokumentus ir duomenų laikmenas, nurodė prokurorai.

Manoma, kad 27 metų įtariamasis veikė vienas, kai lapkričio 6 dieną traukinyje, kursuojančiame tarp Bavarijos miestų Rėgesnburgo ir Niurnbergo, peiliu sužeidė keturis žmones.

Jis buvo sulaikytas ir uždarytas psichiatrijos įstaigoje psichikos būklei įvertinti. Pradinis įvertinimas rodo, kad vyras serga paranoidine šizofrenija ir tikriausiai negali būti traukiamas atsakomybėn už savo veiksmus.

Prokurorai kaltina šį vyrą pasikėsinimu nužudyti ir sunki kūno sužalojimu.

Vokietijoje tebegalioja aukšto lygio saugumo parengtis po virtinės kruvinų pastarųjų metų išpuolių.

Pernai gegužę siras džihadistas buvo nuteistas kalėti iki gyvos galvos už homofobišką ataką rytiniame Dresdeno mieste, per kurią peiliu mirtinai sužalojo vokietį ir sunkiai sužeidė jo partnerį.

Birželį Bavarijos mieste Viurcburge somalietis mirtinai subadė tris moteris.