Dalase gyvenęs Ezra Blount mirė Hjustone įsikūrusioje Teksaso vaikų ligoninėje, pranešė jo šeimos advokatas Benas Crumpas.

Berniukui buvo sukelta dirbtinė koma dėl sužalojimų, patirtų lapkričio 5 dieną kilus gerbėjų spūsčiai per reperio Traviso Scotto pasirodymą minėtame festivalyje.

Ezra tapo dešimtuoju per tą renginį mirusiu žmogumi.

„Blountų šeima šį vakarą liūdi dėl nesuvokiamos brangaus mažo sūnaus netekties“, – sekmadienio vakarą išplatintame pranešime spaudai nurodė B. Crumpas.

„Tai neturėjo nutikti dėl to, kad jie pasiėmė savo sūnų į koncertą, kuris turėjo būti džiaugsminga šventė“, – pridūrė teisininkas.

Ezros tėvas Trestonas Blountas aprašė lapkričio 5-osios įvykius sutelktinio finansavimo platformos „GoFundMe“ puslapyje, atidarytame siekiant padengti berniuko gydymo išlaidas.

Pasak T. Blounto, Ezra sėdėjo jam ant pečių, kai minia pradėjo juos spausti. Tėvas prarado sąmonę, o kai atsipeikėjo, sūnus jau buvo dingęs. Prasidėjo karštligiška paieška, kol galiausiai sunkiai sužeistas Ezra buvo rastas ligoninėje.

Astroworld

„Suspardytam, sumindytam, sutryptam ir vos mirtinai nesutraiškytam“ vaikui buvo smarkiai pažeistos smegenys, inkstai ir kepenys, teigiama jo šeimos ieškinyje, pareikštame T. Scottui ir renginio organizatorei „Live Nation“. Blountų šeimyna reikalauja mažiausiai 1 mln. dolerių (870 tūkst. eurų) kompensacijos.

Kiti žuvusieji buvo 14–27 metų amžiaus. Apie 300 dalyvių buvo suteikta pagalba festivalio vietoje; 13 žmonių buvo hospitalizuoti.

Hjustono policijos ir priešgaisrinės tarnybos tyrėjai pranešė peržiūrintys organizatorių pateiktą stebėjimo kamerų medžiagą, taip pat dešimtis vaizdo įrašų, paskelbtų socialiniuose tinkluose koncerte dalyvavusių žmonių.

Tyrėjai taip pat ketina apklausti „Live Nation“ atstovus, T. Scottą ir koncerto dalyvius. Tiek atlikėjui, tiek renginio organizatoriams iškelta baudžiamoji byla.