„Pasikalbėjau su prezidentu Andrzejumi Duda apie rimtą padėtį Lenkijos pasienyje. Baltarusijos naudojimasis migrantais kaip hibridine taktine [priemone] yra nepriimtinas“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė J. Stoltenbergas.

„NATO solidarizuojasi su Lenkija ir visais mūsų sąjungininkais regione“, – pabrėžė Aljanso vadovas.

Anksčiau lenkų premjeras Mateuszas Morawieckis pareiškė, kad sudėtinga situacija prie Lenkijos rytinės sienos gali turėti įtakos visai ES.

Padėtis regione komplikavosi pirmadienį, kai prie Baltarusijos ir Lenkijos sienos susirinko keli tūkstančiai migrantų, norinčių pasiekti ES teritoriją. Ten sutelktoms Lenkijos saugumo pajėgoms pavyko atremti migrantų mėginimą masiškai prasiveržti per pasienio užtvaras. Lenkų pareigūnai šiuos įvykius pavadino sudėtingiausiu migracijos krizės etapu.

Lenkija ir virtinė kitų Europos šalių pastaraisiais mėnesiais kaltina Baltarusiją dėl chaoso prie Europos Sąjungos sienų, nes baltarusiai neįsileidžia atgal nelegalių migrantų, bandančių patekti į ES. Lenkija jų taip pat neįsileidžia, todėl daug migrantų iš Artimųjų Rytų ir Afrikos įstrigo pasienio zonoje.

Europos Sąjunga kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija keršijant už bloko sankcijas Minskui dėl represijų prieš opoziciją.

Lenkijos specialiųjų tarnybų atstovas Stanislawas Zarynas visuomeniniam radijui antradienį sakė, kad Baltarusijos teritorijoje šiuo metu gali būti 12–15 tūkst. migrantų.

„Migrantų skaičiaus Baltarusijoje vertinimai rodo, kad jų ten gali būti 12–15 tūkstančių. Tai yra grupė, kuriai per pastaruosius mėnesius pavyko atvykti į Baltarusiją“, – teigė jis.

Pasak S. Zaryno, išvakarėse prie Lenkija sienos susirinko apie 4 tūkst. migrantų.

Pareigūno nuomone, krizė truks „daugelį dienų, o gal net ilgiau“.