Nuosprendį Jennifer Wenisch paskelbė aukštesnės instancijos regioninio teismo Miunchene teisėjas Reinhold Baier, pirmininkavęs bylos nagrinėjimui. Tai vienas pirmųjų nuosprendžių pasaulyje, susijusių su „Islamo valstybės“ nusikaltimais prieš jazidų bendruomenę.

J. Wenisch buvo pripažinta kalta dėl „dviejų nusikaltimų žmoniškumui pavergimo būdu“, taip pat dėl bendrininkavimo nužudant mergaitę, nes jai nepadėjo.

J. Wenisch ir jos sutuoktinis, „Islamo valstybės“ narys, „įsigijo“ jazidę moterį ir mergaitę kaip namų „verges“ ir laikė jas nelaisvėje, kai 2015-aisiais gyveno Irako šiauriniame Mosulo mieste, kurį tuo metu kontroliavo džihadistų judėjimas.

„Kai mergaitė susirgo ir prišlapino čiužinį, kaltinamosios vyras nubaudė ją prirakindamas lauke grandine ir pasmerkdamas vaiką kankinamai mirčiai nuo troškulio kepinant didelei kaitrai“, – teismo proceso metu sakė prokurorai.

„Kaltinamoji leido savo vyrui taip pasielgti ir nieko nepadarė, kad išgelbėtų mergaitę“, – tvirtino jie.

J. Wenisch vyras Taha al Jumailly teisiamas Frankfurte, jam nuosprendis turėtų būti paskelbtas lapkričio pabaigoje.

Jazidės mergaitės mama, įvardijama tik kaip Nora, nekart Miunchene ir Frankfurte liudijo apie kankinimus, kuriuos teko patirti jos mažametei dukrai.