Anot provincijos žvalgybos tarnybų atstovų, „50 „Islamo valstybės“ kovotojų pasidavė vyriausybės pajėgoms Nangarhare“. Pažymima, kad tai įvyko „dėka vietinių genčių vadų tarpininkavimo“.

Rugsėjį ir spalio pradžioje keliose Afganistano provincijose, įskaitant sostinės regioną, vienu metu įvyko keli sprogimai, ginkluoti išpuoliai ir susišaudymai, kurių aukomis tapo ir talibai, ir vietos gyventojai. Atsakomybę už dalį jų prisiėmė IS atšaka – „Islamo valstybė Chorasane“.

Talibano atstovas Zabihullah Mujahidas (Zabihula Mudžahidas) spalio 10-ąją pareiškė, jog IS „nekelia pavojaus Afganistanui, o Talibanas yra pajėgus kovoti su šia grupuote vienas“.

Talibanas pradėjo plataus masto operaciją perimti valdžią Afganistane pradėjo, kai JAV šių metų pavasarį paskelbė, jog išves savo ginkluotąsias pajėgas iš šios šalies. Rugpjūčio viduryje talibai įžengė į Kabulą be kovos, o prezidentas Ashrafas Ghanis (Ašrafas Ganis) pabėgo į užsienį. Rugsėjo 6-ąją Talibanas pranešė kontroliuojantis visą Afganistano teritoriją, o kitą dieną paskelbė laikinosios vyriausybės sudėtį, kurios kol kas nepripažino nė viena valstybė.