Paryžiuje gimęs 64 metų filantropas ir aktyvistas Osmanas Kavala kalinamas nuo 2017 metų be teismo nuosprendžio. Jo kalinimas Vakaruose vertinamas kaip prezidento R. T. Erdogano augančio nepakantumo kitamaniams ženklas.

Pirmadienį 10 ambasadorių paskelbė retą bendrą pareiškimą, kuriame pabrėžė, kad besitęsiantis O. Kavalos laikymas už grotų „meta šešėlį“ ant Turkijos.

„Pasakiau mūsų užsienio reikalų ministrui, kad negalime turėti prabangos priimti juos savo šalyje“, – sakė R. T. Erdoganas žurnalistams; jo komentarus išplatino turkų žiniasklaida.

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas

O. Kavalai pareikšta virtinė kaltinimų, susijusių su 2013 metais vykusiais antivyriausybiniais protestais ir nesėkmingu kariniu puču 2016-aisiais.

Savo pareiškime JAV, Vokietija, Kanada, Danija, Suomija, Prancūzija, Nyderlandai, Naujoji Zelandija, Norvegija ir Švedija paragino „teisingai ir greitai baigti nagrinėti [O. Kevalos] bylą“.

Visų 10 šalių pasiuntiniai antradienį buvo iškviesti į Turkijos užsienio reikalų ministeriją.

Osmanas Kavala

R. T. Erdoganas, kalbėdamas su turkų žurnalistais lėktuve, kuriuo jis grįžo po kelionės po Afriką, leido suprasti esąs įtūžęs.

„Ar jūsų kompetencijos ribose taip mokyti Turkiją? Kas jūs tokie?“ – citavo jį privatus transliuotojas NTV.

Kitas O. Kavalos teismo posėdis turi įvykti lapkričio 26 dieną.

Šaltinis
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (80)