Per tradicinę ceremoniją, kurioje dalyvavo Tarptautinio olimpinio komiteto prezidentas Thomas Bachas, saulės spinduliai įžiebė ugnį senovinėje deivės Heros šventykloje, antikinės Graikijos olimpinių žaidynių lopšyje.

Pasak vieno naujienų agentūros AFP reporterio, tuo metu aktyvistai išskleidė Tibeto vėliavą ir transparantą su užrašu „Genocidui – ne“.

Apsaugos darbuotojai privertė protestuotojus, stovėjusius senovės Olimpijos griuvėsiuose, nuleisti vėliavą bei transparantą. Aktyvistai buvo sulaikyti.

Incidentas, įvykęs kitą dieną po Tibeto aktyvistų demonstracijos Atėnų Akropolyje, kai buvo raginama boikotuoti kitų metų olimpiadą, rodo, kad pirmąją nuo 2008-ųjų olimpiadą Kinijoje gali lydėti protestai.

Tibetas šimtmečius būdavo tai nepriklausomas, tai kontroliuojamas Kinijos, teigiančios, kad ji 1951 metais „taikiai išlaisvino“ šį plokščiakalnį, sukūrė jame infrastruktūrą ir atnešė į jį švietimą.

Tačiau daug išeivijoje esančių tibetiečių kaltina Kinijos centrinę vyriausybę religinėmis represijomis ir kultūros trynimu.

„Šiais sunkiais laikais, kuriais vis dar gyvename, 2022 metų Pekino žiemos olimpinės žaidynės bus svarbi akimirka pasauliui suburti taikos, draugystės ir solidarumo dvasia“, – per olimpinės ugnies įžiebimo ceremoniją sakė Th. Bachas. Jis kalbėjo prieš demonstrantams išskleidžiant vėliavą.

Dėl kovos su pandeminiu koronavirusu priemonių ceremonija vyko stebint tik TOK, Graikijos olimpinio komiteto, Kinijos olimpinio komiteto nariams, Graikijos prezidentei Katerinai Sakelaropulu ir pasiskiepijusiems žiniasklaidos atstovams.

Šiemet nebus laikomasi tradicijos nešti olimpinę ugnį per Graikiją. Vietoje to olimpinis deglas turi būti nuneštas į stadioną „Panathenaic“ Atėnuose – II amžiaus areną, naudotą per 1896 ir 2004 metų žaidynes. Antradienį deglas bus perduotas Pekino 2022-ųjų olimpiados delegacijai, kad ji jį nuskraidintų į Kiniją.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)